آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ , Friday 18 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97714
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه موقت محمودآباد:

  انقلاب اسلامی ایران هر روز مستحکم‌تر از گذشته در حال حرکت به جلو است

  امام جمعه موقت محمودآباد گفت: انقلاب اسلامی ایران گرچه مراحل دشوار و موانع بسیاری را پشت سر گذاشت اما نهال آن هر روز تنومندتر و مستحکم‌تر از گذشته در حال حرکت به جلو بوده است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام غلامرضا کاوه در خطبه‎های این هفته نماز جمعه، در آغاز چهلمین فجر انقلاب اسلامی رمز و بقا و راز ماندگاری انقلاب اسلامی را از منظر مقام معظم رهبری برای نمازگزاران تشریح کرد.

  وی افزود: از نگاه رهبری هرگونه دگرگونی سیاسی و تغییرات در قدرت سیاسی را نمی‌شود انقلاب تلقی کرد و نام انقلاب بر آن گذاشت لذا در بیانات مقام معظم رهبری عمده تاکیدات در عبرت‌های تاریخی انقلاب‌های جهان به محور سه انقلاب «فرانسه، روسیه و الجزایر» بوده است.

  امام جمعه موقت محمودآباد خاطرنشان کرد: در متون آکادمیک دنیا می‌توان تحولات و تغییرات بوجود آمده در این سه کشور را انقلاب تلقی کرد اما هر سه این انقلاب‌ها را در نهایت می‌توان شکست خورده تلقی کرد.

  این مسؤول بیان کرد: فرانسه که با نام آزادی انقلاب کرده بوده بعد از ۱۴ سال با روی کار آمدن ناپلئون بناپارت به عنوان امپراطور به پایان رسید و در شوروی و روسیه هم که بنام عدالت انقلاب کرده بود بعد از ۷۰ سال در سال ۱۹۹۱ فرو پاشید و انقلاب الجزایر هم که با هدف استقلال این کشور صورت گرفت عملا با ادامه سلطه و نفوذ فرهنگی و اجتماعی فرانسه به اهداف خودش نرسید.

  کاوه درباره انقلاب ایران اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران گرچه مراحل دشوار و موانع بسیاری را پشت سر گذاشت اما نهال آن هر روز تنومندتر و مستحکم‌تر از گذشته در حال حرکت به جلو بوده و انقلابی که براساس اصل نه شرقی و نه غربی الگوی فرهنگی و اجتماعی جدیدی برای مسلمانان و مستضعفان جهان به ارمغان آورد.

  وی افزود: رمز ماندگاری این انقلاب از نگاه رهبری ماندگاری و در جریان بودن انقلاب اسلامی بوده و ویژگی منحصر به فرد انقلاب اسلامی تداوم و استمرار آن است که هرگز از حرکت نایستاد.

  امام جمعه موقت محمودآباد تصریح کرد: هماهنگی و تناسب با فطرت الهی از دیگر شاخصه‌های انقلاب اسلامی بوده و اینکه دل میلیون‌ها مردم را به یک سمتی متوجه کردن کار عادی نیست و معلوم است که هدف‌ها با فطرت مردم هماهنگ است.

  این مسؤول یادآور شد: حاکمیت ارزش‌های دینی و اخلاقی و معنویت انقلاب سومین شاخصه انقلاب اسلامی از نگاه رهبری بوده و اینکه مردم در انقلاب اسلامی به دنبال تحولاتی بودند که بر مبنای اسلام صورت گیرد و انقلاب‌های مارکسیستی و ناسیونالیستی بخاطر فقدان ارزش‌های اخلاقی و معنوی نابود شدند.

  کاوه اضافه کرد: در انقلاب مذهبی و اسلامی در بعضی از کشورها که با شعار دینی حرکت کردند ولی بعدها به انحراف رفتند را ضعف رهبری دانستند که باعث شد تا افراد غیر دینی و مذهبی امور کشور را قبضه کنند.

  وی مردمی بودن انقلاب را چهارمین شاخص انقلاب از نگاه رهبری دانست و تاکید کرد: مردم خودشان را از انقلاب جدا نمی‌دانند و در نتیجه از آن دفاع می‌کنند و در این انقلاب در عمر ۴۰ ساله آن تقریبا ۴۰ انتخابات برگزار شده که مردم خودشان مستقیم و یا غیر مستقیم مسؤولان را انتخاب می‌کنند.

  امام جمعه موقت محمودآباد درباره سایر مناسبت‎های این دهه گفت: روز ۱۴ بهمن روز فناوری فضایی است که این روز روزی است که نام کشورمان با اجرای پروژه فضایی ماهواره امید در فهرست کشورهای صاحب چرخه فناوری ماهواره‌ای رسید.

  برچسب ها :

  نظرات