آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97712
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  ضرورت راه‌اندازی اردو‌های «راهیان نور» برای جذب جوانان به فعالیت‌های قرآنی

  مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با اشاره به بازدید اقشار مختلف از مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن این مؤسسه گفت: بسیاری از قرآن‌آموزان مراکز حفظ با یک بار بازدید به حفظ قرآن علاقه‌مند شده و جذب مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن می‌شوند.

  آوای شمال/ با اشاره به لزوم انتقال تجربیات افراد و نهاد‌های مختلف در حوزه قرآن گفت: بحث انتقال تجربیات در فعالیت‌های قرآنی یکی از مواردی است که بسیار کم مورد توجه قرار گرفته و متأسفانه در سال‌های گذشته به این مقوله توجه نشده است.

  وی اظهار داشت: سفیران نور قرآنی و راهیان نور قرآنی، رویکردی در این جهت است که علاقه‌مندان از نزدیک با فعالیت‌های مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا سلام‌الله و برخی طرح‌های ابتکاری مانند مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن آشنا می‌شوند.

  شاهسونی از ارائه پیشنهادی مبنی بر راه‌اندازی اردوهای راهیان نور قرآنی خبر داد و گفت: چندی پیش تعدادی از بسیجیان باحضور در منطقه از مراکز تخصصی حفظ شبانه‌روزی قرآن و شعب مؤسسه بازدید کردند و در این بازدید پیشنهاد راه‌اندازی اردو‌های راهیان نور قرآنی را به این عزیزان ارائه کردیم تا به این صورت عموم مردم ضمن آشنایی با مراکز حفظ قرآن برای این عمل پسندیده یعنی حفظ آیات الهی ترقیب شوند.

  مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) عنوان کرد: انصافاً فضای نورانی و قرآنی بسیار خوبی در شهرستان استهبان به ویژه در دهستان «خیر» ایجاد شده که بسیاری از عزیزان، زمانی که به آنجا مراجعه کرده و فعالیت‌های انجام شده را مشاهده می‌کنند بسیار مسرور و خوشحال می‌شوند و با دیدن مدارس شبانه‌روزی و فعالیت‌های قرآنی علاقه‌مند شده و جذب حفظ قرآن می‌شوند.

  وی تصریح کرد: پیرو ارتباطاتی که با بسیج استان فارس، شهرستان فسا و نیریز و استهبان داشتیم از بسیجیان دعوت کردیم تا از مراکز قرآنی مؤسسه بیت‌الاحزان بازدید داشته باشند که حدود ۸۰ نفر از بسیجیان فرماندهان شهرستان نی‌ریز استان فارس، اعم از ۳۰ خواهر و ۵۰ برادر که قاطبه آنها معلمان قرآن و سرگروه‌های حلقه‌های صالحین بودند از مراکز شبانه‌روزی قرآن حفظ قرآن کریم بازدید داشتند.

  حجت‌الاسلام شاهسونی ادامه داد: در این دیدار از مرکز شبانه‌روزی حفظ قرآن امام حسن مجتبی(ع) در روستای لای‌خرمی، مرکز مدیریت بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) و ساختمان قدیمی بیت‌الاحزان در روستای ماهفرخان و از مرقد شهید مدافع حرم شهید محسن الهی و حوزه علمیه قرآن‌محور امام صادق(ع) در روستای محمدآباد و حسینیه صاحب الزمان(عج) یا همان مرکز شبانه‌روزی حفظ قرآن ابا عبدالله الحسین(ع) در روستای محمدآباد بازدید کردند، همچنین برگزاری محفل انس با قرآن از دیگر برنامه‌های بسیجیان بود که در آن حافظان قرآن مراکز شبانه‌روزی و قاریان قرآن کریم اجرای برنامه داشتند.

  وی با اشاره به حضور ۱۴ قرآن‌آموز از کشور عراق در مرکز شبانه‌روزی حفظ قرآن امام حسن مجتبی(ع) در روستای لای‌خرمی ابراز داشت: زمانی که بسیجیان در اردوهای راهیان نور قرآنی از این مرکز قرآنی بازدید داشتند برای آنها جای تعجب بود که جوانانی از عراق برای حفظ قرآن به روستای دورافتاده و کم جمعیت در جنوب ایران آمده‌اند و همین مسئله انگیزه خوبی برای جوانان بسیجی بود و تعجب آنها را برانگیخته بود که چرا ما برای حفظ قرآن اقدام نمی‌کنیم اما جوانانی از عراق برای حفظ قرآن به ایران آمده‌اند.

  مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) گفت: در بازدیدی که بسیجیان از مراکز شبانه‌روزی حفظ قرآن داشتند عنوان کردیم حاضر هستیم میزبان بسیجیان سراسر کشور در راستای ترویج فرهنگ قرآن و اجرایی کردن فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با تهاجم فرهنگی و تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور و ترویج حفظ قرآن در سراسر کشور باشیم.

  حجت‌الاسلام شاهسونی تصریح کرد: از همین جا پیشنهاد می‌کنیم کسانی که این گفت‌وگو را می‌خوانند سفرهایی را نیز به نیت دید و بازدید از این فعالیت‌های قرآنی ترتیب دهند و ما هم در حال رایزنی با مراکزی هستیم که این سفرها انجام شود. البته به صورت جسته و گریخته کار‌هایی انجام شده اما امیدواریم که در آینده به صورت یک برنامه رسمی و منظم درآید و عزیزان بسیجی، دانش‌آموزان، طلاب و سایر اقشار مردمی از این مرکز قرآنی بازدید کنند تا انتقال تجربیات صورت گیرد که علاقه‌مندی به فعالیت قرآنی را نیز در پی خواهد داشت.

  وی خاطر نشان کرد: طرح راهیان نور قرآنی بیشتر درخصوص مدارس شبانه‌روزی حفظ قرآن انجام می‌شود مانند مراکز شبانه روزی که در استهبان است یا مرکز شبانه‌روزی مشهد مقدس تهران و قم که بیشتر مورد توجه هستند و دید و بازدیدها از این مراکز انجام شده و بسیاری از آنها موجب جذب قرآن‌آموز و توسعه فعالیت‌های قرآنی شده است. اردوی راهیان نور قرآنی می‌تواند شور و شوقی میان جوانان برای حفظ قرآن به وجود آورد.

   

  برچسب ها :

  نظرات