آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ , Tuesday 22 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97579
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  استناد به مدارک غیر واقعی به هیچ وجه قابل اعتنا نیست/ اتهام شهرفروشی جز غرض ورزی نام دیگری ندارد

  آوای شمال/ عملکرد دوازده ساله مالی شهرداری تهران در مرداد ماه جاری به اعضا و رئیس شورای چهارم ارائه شد تا اعضای شورای شهر با ارائه گزارش و مستندات در راستای دروه سپری شده مدیرتی شهری قرار داده شوند. بعد از انتخاب اقای دکتر نجفی به عنوان شهردار محترم شهر تهران کتابچه عملکرد دوازده ساله […]

  آوای شمال/ عملکرد دوازده ساله مالی شهرداری تهران در مرداد ماه جاری به اعضا و رئیس شورای چهارم ارائه شد تا اعضای شورای شهر با ارائه گزارش و مستندات در راستای دروه سپری شده مدیرتی شهری قرار داده شوند.

  بعد از انتخاب اقای دکتر نجفی به عنوان شهردار محترم شهر تهران کتابچه عملکرد دوازده ساله مالی شهرداری را که بسیار دقیق و قابل دفاع است به ایشان تقدیم کردیم.

  درآمد شهرداری در دوازده سال گذشته تا پایان سال ۹۶، صد و سی هزار ودویست ویازده میلیارد تومان برابر مصوبه شواری شهر تهران بوده و عملکرد هزینه یکصد وهجده هزار وهفتصد وهشتاد وچهار میلیارد تومان تاپایان سه ماهه اول سال جاری است و با محاسبه عملکرد هزینه ۹ ماهه باقی مانده تا آخر سال ۹۶ درآمد و عملکرد شهرداری تهران تقریبا مساوی بوده و هیچ گونه مغایرتی وجود ندارد.

  برای جلوگیری از شبهات مطرح شده در خصوص مسائل مالی شهرداری تهران در دوازده سال گذشته از اعضای محترم شورای پنجم درخواست می شود اطلاعات لازم را از شهردار محترم تهران یا معاون مالی ایشان اخذ نمایند چراکه سایر آمارهای ارائه شده به هیچ وجه مصداق نداشته و از اعتبار لازم برای اعتنا یا پاسخگویی برخوردار نیست.

  آنچه مدیریت شهرداری پیشین انجام داده همه به صورت مستند و ضبط شده در سوابق شهرداری قابل دفاع وارائه است، بنابراین استناد به مدارک غیر واقعی به هیچ وجه قابل اعتنا نیست.

  موضوعی که متاسفانه توسط برخی افراد مطرح می شود مبنی بر شهر فروشی یا شهر سوخته از جمله مباحثی است که غیر از غرض ورزی نمی توان عنوان دیگری به آن داد. رونق ساخت وساز در کلانشهر تهران سالهاست با رکود مواجه و کاهش قابل توجه صدور پروانه را شاهد بودیم وبه تبع آن درآمدهای ناشی از ساخت وساز شهرداری تهران نیز به شدت کاهش یافته است از این رو می توان گفت به طور طبیعی عمده  درآمدهای شهرداری تهران از درآمدهای پایدار یا سایر منابع مالی تعریف شده تامین شده است.

  برابر مصوبات شورای شهر تهران در دوازده سال گذشته باید چیزی در حدود ۱۱ میلیارد تومان ملک برای اجرای پروژه ها تملک وخریداری می شد این در حالی است که بیش از ۲۲هزار میلیارد تومان املاک برای پروژه های بزرگ شهری مانند پروژه های امام علی، صیاد شیرازی، تونل صد، نیایش،بوستانها؛ مترو و پروژه های دیگری هزینه شده است. بنابراین مدیریت شهری تهران به جای ۱۱ هزار میلیارد تومان مصوب شورای شهر بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان یعنی دو ونیم برابر به املاک ودارایی های شهرداری افزوده است. برابر مصوبه شورای شهر از طرفی باز باید ۱۱ هزار و ۵۰ میلیارد تومان املاک تهاتر یا به فروش می رسید .قریب نه هزار میلیارد تومان انجام شده بنحوی که مدیریت شهری تهران کمتر از مصوبه شورای شهر ملک فروخته یا تهاتر نموده و در مقابل دو ونیم برابر ملک بیشتر از مبلغ ذکر شده تملک کرده است.

  موضوع قابل توجه اینجاست که همه اطلاعات، اسناد و مدارک در سوابق شورای شهر وشهرداری تهران مسبوق به سابقه  است واگر برادران بزرگوار به این سوابق مراجعه نمایند نه تنها شبهه ای نخواهند داشت بلکه براحتی پاسخ شبهات احتمالی را نیز خواهند داد.

  برچسب ها :

  نظرات