آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97545
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  قطر: اگر آمریکا با ایران گفت‌وگو نکند، در منطقه فاجعه رخ خواهد داد

  وزیر دفاع قطر که هم‌اکنون در آمریکا به سرمی‌برد، مقامات این کشور را به گفت‌وگوی جدی با ایران دعوت کرد.

  آوای شمال/ وزیر دفاع قطر از آمریکا خواست با ایران به صورت جدی وارد گفت‌وگو شود.

  به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «خالد بن محمد العطیه» که هم‌اکنون در آمریکا به سر می‌برد، شامگاه چهارشنبه گفت: «آمریکا باید به صورت جدی با ایران گفت‌وگو کند، در غیر این صورت در منطقه فاجعه رخ خواهد داد».

  وی در سخنرانی خود در نشستی در واشنگتن گفت: «مقامات ایالات متحده آمریکا باید در رابطه با مسئله ایران تلاش‌های بیشتری از خود نشان دهند و به سمت گفت‌وگوی جدی حرکت کنند، اگر این مسئله اتفاق نیفتد، در منطقه فاجعه به بار خواهد آمد».

  بن محمد العطیه همچنین اظهار داشت که کشورش در مورد صحت هر گونه اطلاعاتی که کشورهای تحریم کننده قطر در ارتباط با ایران ارائه می‌کنند، مشکوک است.

  وزیر دفاع قطر به بحران پیش آمده بین کشورش با متحدان عربستان نیز گفت که رئیس جمهوری آمریکا تنها کسی است که می‌تواند تنها با یک تماس تلفنی آن را حل کند.

  ۴ کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر، قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده و روابط دیپلماتیک خود را با این کشور به کلی قطع کرده‌اند.

  خالد بن محمد العطیه گفت: «ما همیشه از کاخ سفید خواسته‌ایم همه [طرف‌های بحران قطر] را برای حل این بحران دعوت کند؛ چرا که تنها کسی که از این بحران استفاده می‌کند، تروریست‌ها هستند».

  وزیر دفاع قطر رفتارهای ۴ کشور مذکور را «بچه‌گانه» خواند که امنیت منطقه را تهدید می‌کند و باید جلوی این رفتارها گرفته شود.

  قطر طی چند ماه گذشته که از سوی کشورهای عربستان، امارات و بحرین در محاصره بود، تنها از طریق آسمان ایران توانسته است به کشورهای دیگر دسترسی داشته باشد.

  وزیر دفاع قطر در مورد بحران یمن نیز گفت که این بحران با مشارکت همه گروه‌های یمنی از طریق میز مذاکره و گفت‌وگو قابل حل است.

  ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان از سال ۹۴ به بهانه حمایت از دولت مستعفی «عبدربه منصور هادی»، رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن به این کشور حمله و آن را از دریا، خشکی و آسمان محاصره کرده است.

  بر اثر این تجاوز نظامی عربستان، ۳۶ هزار نفر بر اثر حملات کورکورانه و بیش از ۱۰۰۰ نفر بر اثر شرایط بد معیشتی و نبود دارو و بیماری وبا کشته شده‌اند.

   

  برچسب ها :

  نظرات