آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97000
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  مدیر کانون بسیج ورزشکاران محمودآباد در گفت‌وگو با آوای‌شمال:

  بسیج ورزشکاران به دنبال تقویت روحیه پهلوانی است/ تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار وظیفه جامعه ورزش

  مدیر کانون بسیج ورزشکاران محمودآباد بر ضرورت استمرار برنامه‌های فرهنگی در بین ورزشکاران تأکید کرد و گفت: بسیج ورزشکاران به دنبال تلاش برای تببین اهداف معنوی و تربیتی ورزش و ترویج روحیه جوانمردی و پهلوانی در جامعه است.

  آوای شمال/ برای همگان این موضوع قابل درک است که روح پهلوانی که نشأت گرفته از روح بلند انبیا و اولیا خدا به ویژه ائمه اطهار علیهم‌السلام و در رأس آن‌ها، مولای متقیان امام علی(ع) است، در ورزش کشورمان موج می‌زند که برخی از چهره‌های ورزشی همچون پوریای ولی و جهان پهلوان تختی الگوی این مرام ارزنده یعنی روح پهلوانی هستند.
  اما چند سالی است که با توسعه فرهنگ بسیج در اقشار مختلف جامعه، ورزش نیز از این موهبت برخوردار شد که سازمانی به نام سازمان بسیج ورزشکاران به وجود آمد تا روحیه بسیجی که هم آوایی خاصی با روحیه پهلوانی دارد، بتواند ورزش قهرمانی و همگانی را به این اصل بزرگ در ورزش برساند.
  از این روز در طلیعه چهلمین بهار پیروزی انقلاب گفت‌وگوی صمیمی با مدیر کانون بسیج ورزشکاران محمودآباد داشتیم که از جمله مدیران برتر این حوزه در مازندران است و در مدت زمان مسؤولیت، منشأ خدمات شایسته‌ای بوده است.

   

  گفت‌وگوی تفصیلی آوای‌شمال با مدیر کانون بسیج ورزشکاران محمودآباد را بخوانید.

   

  آوای‌شمال: سلام لطفا خودتان را معرفی کنید؟

  امیر تورانی، متولد سال ۱۳۶۵ و ساکن شهرستان محمودآباد هستم.

  آوای‌شمال: چند ساله به عنوان مدیر کانون در حال فعالیت هستید؟

  تورانی: حدود ۲ سال در کانون بسیج ورزشکاران به عنوان مدیر مشغول به انجام وظیفه هستم.

   

  آوای‌شمال: محل استقرار کانون بسیج وررشکاران در کجا واقع شده است؟

  تورانی: طبق دستورالعمل سازمان بسیج ورزشکاران مبنی بر اسقرار کانون در ادارات ورزش بابت تعامل بهتر با ورزرشکاران، کانون بسیج ورزشکاران در اداره ورزش و جوانان شهرستان استقرار پیدا کرد با توجه به کمبود اتاق نمازخانه اداره مشترکا در اختیار کانون است.

   

  آوای‌شمال: کانون بسیج ورزشکاران شهرستان تا چه میزانی توانسته بسیجی جذب کند؟

  تورانی: با همت مربیان باشگاه‌ها و روسای هیات‌ها توانستیم در بحث جذب عملکرد خوبی داشته باشیم و بیش از ۸۰۰ نفر از جوانان ورزشکار را جذب این کانون کنیم و جزو محدود شهرستانی‌هایی باشیم که از این نگاه رتبه بهتری در سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلا کسب نماییم.

   

  آوای‌شمال: شاخص‌ترین کارهای کانون بسیج ورزشکاران در سال‌های قبل چه بود؟

  تورانی: با توجه به اینکه غالب کارها با محوریت بحث فرهنگی می‌باشد، معرفی شهدا ورزشکار را از ابتدای سال در فضای مجازی شروع کردیم که هر هفته در یک پایگاه ورزشی حضور پیدا کرده و شهید هفته را معرفی می‌کنیم.

  دیدار با خانواده شهدا ورزشکار، مسابقات فرهنگی نقاشی با محوریت دفاع مقدس، برنامه‌های هفته بسیج و برگزاری یادواره شهدا ورزشکار، تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار و جانبازان مدافع حرم، برگزاری چندین مراسم مذهبی در سالن‌های ورزشی، اعزام دو مربی به بیستمین دوره بصیرت و منش پهلوانی به مشهد مقدس، اهدا کاپ و مدال قهرمانی به خانواده‌های شهدا ورزشکار و مدافع حرم از اهم برنامه‌های اجرا شده در این دو سال است.

  همچنین جشن چادر که چند تن از بانوان ورزشکار چادر را به عنوان حجاب برتر انتخاب نمودند با حضور مسؤلان ورزش شهرستان برگزار شد.

   

  آوای‌شمال: چه برنامه‌هایی برای سال جاری دارید؟

  تورانی: ارائه برنامه‌های فرهنگی جدید با تنوع بیشتر از قبل، جذب ورزشکاران بسیجی و همچنین انجام اردوی یک روزه جهادی در طول سال برای بسیجیان ورزشکار جزو برنامه‌های سال آینده ما است.

  آوای‌شمال: تعامل شما با اداره ورزش و جوانان شهرستان به چه صورت است؟

  تورانی: ارتباط کانون با مجموعه اداره ورزرش و جوانان خوب است و تعامل خوبی برای اجرا کردن برنامه ها وجود دارد.

   

  آوای‌شمال: چه برنامه‌هایی برای تقویت روحیه پهلوانی در بین ورزشکاران انجام دادید؟

  تورانی: برای آشنایی بهتر ورزشکاران دیدارهایی با خانواده شهدای ورزشکار و جانبازان صورت می‌گیرد و همچنین کلاس منش پهلوانی اگر شرایط مهیا شود حداقل هر شش ماه یک‌بار در شهرستان اجرا می‌شود.

   

  آوای شمال: این برنامه ها چه تاثیری در روحیه ورزشکاران و در نگاه خانواده ایثارگران دارد؟

  تورانی: وقتی ورزشکاری مدال یا تیمی کاپ قهرمانی خود را به خانواده شهید ورزشکار تقدیم می‌کند یا ورزشکاری که در کشور دیگر تمثال شهید مدافع حرم را در بین ورزشکاران خارجی نمایش می‌دهد این نشان از روحیه پهلوانی بالای آنهاست که در بین ورزشکاران بسیجی کاملا مشهود است و از این دست اقدامات در روحیه مابقی ورزشکاران موثر بوده تا ادامه دهنده این مسیر باشند.

  آوای‌شمال: فعالیت سازمان بسیج ورزشکاران به چه صورت می‌بینید؟

  تورانی: با توجه به ارتباط عالی مسؤول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلا با رسانه‌ها، غالب برنامه‌ها از این طریق دیده می‌شود.

   

   

  آوای‌شمال: حرف آخر ؟

  تورانی: تقدیر و تشکر از سپاه شهرستان که همیشه حامی این کانون بوده و در امیدواریم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم با شرایط بهتری برنامه‌های درست اقدام را اجرا کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات