آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ , Sunday 27 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96583
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  آغاز عملیات زمینی در عفرین؛ «ارتش آزاد» وارد شهر عفرین شد

  همزمان که ستاد مشترک ارتش ترکیه از آغاز عملیات زمینی در عفرین خبر داد، یک خبرگزاری ترکیه‌ای مدعی شد در ادامه عملیات علیه شهر عفرین در حلب، عناصر «ارتش آزاد» سوریه وارد شهر شده‌اند.

  آوای شمال/ خبرگزاری آناتولی ترکیه، صبح یکشنبه گزارش کرد که «نیروهای ارتش آزاد سوریه وارد شهر عفرین» در شمال غرب استان حلب سوریه شده‌اند.

  آناتولی، شهر عفرین را شهر «تحت اشغال عناصر تروریستی پ.ی.د و پ.ک.ک» توصیف کرد و افزود که «عملیات نظامی وسیعی در شهر آغاز شده است».

  همزمان، ستاد مشترک ارتش ترکیه از آغاز عملیات زمینی در شهر عفرین خبر داد و اعلام کرد که در عملیات، تلاش میکند آسیبی به غیرنظامیان نرسد. ستاد مشترک اعلام کرد که تانک‌های ترکیه نیروهای «ارتش آزاد سوریه» در عملیات عفرین، پشتیبانی می‌کنند.

  از طرفی دیگر وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که سفرای کشورهای قطر، کویت و عربستان را در جریان اتفاقات شهر عفرین و «عملیات شاخه زیتون» قرار خواهد داد.

  شنبه ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ ،  ۳۰ دی ماه ۹۶، ترکیه روستاهای اطراف شهر عفرین در ۶۰ کیلومتری شمال غرب حلب را گلوله باران کرد.

  ستاد مشترک ارتش ترکیه ساعت ۱۷ روز شنبه از آغاز عملیات به نام «شاخه زیتون» خبر داده و گفته بود که هدف این عملیات، برقراری امنیت در مرز و منطقه و نابود کردن تروریست‌های پ.ک.ک و داعش در شهر عفرین است در حالی که داعش در عفرین حضور ندارد.

  بامداد یکشنبه جنگنده‌های ترکیه چندین هدف متعلق به نیروهای کرد سوریه را در اطراف عفرین هدف قرار دادند.

  دمشق پیشتر به این اقدام ترکیه واکنش نشان داد و درباره تجاوز به حریم سوریه هشدار داده بود. شب گذشته منبعی در وزارت خارجه سوریه ورود نیروهای ترکیه و گلوله‌باران مناطقی در نزدیکی عفرین را محکوم کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات