آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ , Sunday 27 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96520
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ابراز نگرانی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران از حذف برخی تعهدات بیمه گر پایه در حوزه درمان

  دبیرکل سندیکای بیمه‌گران در واکنش به اعلام خبر حذف برخی خدمات درمانی از تعهد بیمه پایه، آن را باعث افزایش ضریب خسارت و ضرردهی بیشتر بیمه‌های تکمیلی درمان دانست.

  آوای شمال/ روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران، در آخرین جلسه شورای عمومی سندیکا درخصوص موضوع بیمه‌های تکمیلی درمان و ضریب خسارت بالای این رشته بحث و تبادل نظر شد و ضرورت اصلاح نرخ ها و شرایط آن مجددا مورد تاکید اعضای سندیکا قرار گرفت.

  سید محمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با اشاره به کار کارشناسی صورت گرفته در بهار گذشته توسط کارگروه تخصصی درمان و ارسال آن به بیمه مرکزی گفت: هنوز در خصوص پیشنهاد شش ماه قبل سندیکا نظر مشخصی داده نشده و طولانی شدن زمان تصمیم گیری قطعاً شرکت های بیمه را با مشکلات بیشتری روبرو می کند. از سوی دیگر اخباری مبنی بر حذف برخی خدمات درمانی از تعهد بیمه گر پایه و در تعهد بیمه گر تکمیلی قرار گرفتن آنها به گوش می رسد که مسلماً فشار برروی شرکت‌ها را افزایش می دهد.

  ابراهیم کاردگر مدیرعامل بیمه آسیا نیز خواهان ورود جدی بیمه مرکزی در موضوع قرارداد با بیمه گذاران بزرگ شد و گفت: باید برای ریسک های بزرگ که تعداد آنها زیاد هم نیست شرایط کنترل شده ای از سوی بیمه مرکزی اعمال شود. کار کارشناسی خوبی در سندیکا انجام شده و به بیمه مرکزی ارسال شده است. ورود بیمه مرکزی در این موضوع دخالت در رقابت نیست. تنظیم بازار جزء وظایف بیمه مرکزی است و دخالت بیمه مرکزی در اینجا از مصادیق پیشگیری از رقابت مکارانه است.

  همچنین عبدالمحمود ضرابی نائب رئیس شورای عمومی و هادی اویارحسین رئیس کمیسیون فنی نیز با تأیید و تشریح پیشنهاد کارشناسی تهیه شده در کارگروه تخصصی درمان و کمیسیون فنی سندیکا، خواهان تصمیم جدی و عاجل در حوزه درمان شدند.

   

  برچسب ها :

  نظرات