آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ , Sunday 27 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96517
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ۵۰ درصد مراکز درمانی در برابر زلزله ایمن نیست/ به جای راه حل دنبال مقصریم

  وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مراکز درمانی در صورت وقوع حادثه جدی همچون زلزله ایمن نیست، گفت: هنگام وقوع حوادث به جای راه حل دنبال مقصری هستیم که هیچ وقت پیدا نمی‌شود.

  آوای شمال/ سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در حاشیه اجلاس سالانه جوامع ایمن ایران اظهار داشت: متأسفانه در مقابله با حوادث به جای اینکه دنبال چاره باشیم و راه حل را پیدا کنیم همیشه دنبال مقصریم آن هم مقصرهایی که پیدا نمی‌شود.

  وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان وزارت بهداشت در موضوع ایمن‌سازی گام‌های مؤثری برداشته و دولت تلاش کرده تا مشکلات در این زمینه را به حداقل برساند.

  وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد مراکز درمانی در صورت وقوع حادثه جدی مثل زلزله ایمن نیستند، گفت: طی چهار سال گذشته ۲۴ هزار تخت ایمن راه‌اندازی شده ولی با این وجود تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

  هاشمی با تأکید براینکه باید از دانش جهت رفع مشکلات و ایمن‌سازی جامعه استفاده کنیم، بیان داشت: در مورد آلودگی و غبار اهواز اولین سالی که مشکل تنفسی با اولین بارندگی رخ داد مردم زیادی به مراکز درمانی مراجعه کردند. ولی بعد عامل مشکل تنفسی نوعی گیاهی مشخص شد که شهرداری برای سبز نگه داشتن محیط در پاییز استفاده کرده بود بنابراین با توجه و رفع این مسئله مشکلات در سال‌های بعد کاهش یافت.

  وی با اشاره به اینکه ایمنی در همه حوزه‌ها قابل تعریف است، گفت: این موضوع از رانندگی و محیط کار گرفته تا مؤسسه‌های مالی و اعتباری که روح و روان و مال انسان‌ها در آن می‌تواند دچار خدشه شود.

  وزیر بهداشت گفت: امیدواریم حمایت‌های اینچنینی دستاوردهای زیادی در جهت کاهش حوادث و تلفات ناشی از آن داشته باشد.

  هاشمی در مورد بیمه‌های درمانی گفت: با توجه به کمبود بودجه‌ها پیشنهادهای مختلفی در این زمینه‌ مطرح شده و مجلس و دولت برای تأمین اعتبارات توانمند نیستند و اگر بودجه در مجلس به طوری تصویب شود که منابع و مصارف همخوانی نداشته باشد یا باید حمایت‌ها در نظر گرفته شود، یا پوشش‌ها کوچکتر شود.

  وی گفت: در این زمینه شرکای ما همکاری نکردند و به نظر می‌رسد به جامعه خدمت راهی جز محدودیت نداشته باشد و سرنوشت بودجه در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

  وزیر بهداشت گفت: برنامه پزشک خانواده در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت همچنین حاشیه شهرها اجرا می‌شود و این برنامه با جدیت ادامه یافته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات