آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ , Sunday 20 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96382
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  جانشین سپاه کربلای مازندران:

  دشمنان ایران از وحدت ملت و اقتدار نظام اسلامی هراس دارند

  جانشین سپاه کربلای مازندران گفت: دشمنان ایران از وحدت ملت و اقتدار نظام اسلامی هراس دارند و در تلاشند تا با رسانه‌های بیگانه، معاند و ملحد، آنچه در پیشگاه جوان امری مقدس است را زشت و مذموم بشمارند.

  آوای شمال/ گرامیداشت یاد و خاطره دو شهید گمنام دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس و شهید علی جمشیدی نخستین شهید مدافع حرم شهرستان نور در مسجد و مزار متبرک شهدای گمنام این دانشکده با حضور مردم و مسئولان شهرستان نور برگزار شد.

  سرهنگ حسین محمدرضایی در این مراسم اظهار کرد: برگزاری مراسم و یادواره‌های شهدا اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا نسل جوان جامعه را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا می‌کند و جامعه‌ای که مردم آن اهل ایثار، شهادت و جانفشانی باشند شکست ناپذیرند.

  وی افزود: قدرت فقط از لوله تفنگ بیرون نمی‌آید و تنها متکی به جنگ‌افزار و تجهیزات نظامی نیست بلکه گفتمان ایثار و شهادت نیز نوع دیگری از قدرت محسوب می‌شود.

  جانشین سپاه کربلای مازندران گفت: مظهر قدرت ایران، شهدا هستند و گفتمان ایثار و شهادت را نمی‌توان در یک جامعه به‌ راحتی از بین برد.

  این مسئول تصریح کرد: در روز عاشور امام حسین(ع) و یاران باوفایش با ایثار و ازخودگذشتگی اسلام را حفظ کردند و در برهه زمانی دیگر شهدای ما با ایثار جان خود به تأسی از فرهنگ کربلای حسینی از انقلاب اسلامی دفاع کرده و منجر به بقای نظام و انقلاب شدند.

  محمدرضایی اضافه کرد: شهدا درس‌های زیادی به ما دادند و یکی از درس‌هایشان این بود که برای حفظ مملکت، حیثیت، عزت، شرف و اعتقادات خود باید از جان گذشت.

  وی خاطرنشان کرد: اگر امروز در منطقه به لحاظ علمی جایگاه ممتازی داریم و سرعت علم در جامعه ما ۱۱ برابر متوسط دنیاست، به‌واسطه خون شهداست زیرا شهدا یکی از اهداف بلندشان استقلال بود.

  جانشین سپاه کربلای مازندران بیان کرد: قبل از انقلاب، آمریکایی‌ها در بدنه نظام شاهنشاهی حضور داشتند و در سال ۱۳۵۶ تعداد آمریکایی‌هایی که به عنوان مستشار نظامی در ایران حضور داشتند ۶۰ هزار نفر بود ولی امروز ایران تنها کشوری‌ست که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در آن حضور و جایگاهی ندارند.

  این مسئول در پایان اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی از وحدت ملت و اقتدار نظام هراس دارند و امروز دیگر دشمنان ما به دنبال اشغال خاک نیستند بلکه در تلاشند تا با رسانه‌های بیگانه، معاند و ملحد، آنچه در پیشگاه جوان امری مقدس است را زشت و مذموم بشمارند.

  برچسب ها :

  نظرات