آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ , Sunday 20 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96370
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  همه باید پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم/ پیاده شدگان از قطار انقلاب پشیمان می‌شوند

  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید مراقب باشیم که از مسیر ولایت و خط مقام معظم رهبری بیرون نرویم، این خط ملاک است و باید پشت سر مقام رهبری حرکت کنیم تا انقلاب اسلامی ایران به ظهور امام زمان(عج) منتهی شود.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام والمسلمین سید رحیم توکل شامگاه چهارشنبه در جلسه سخنرانی که در حسینیه فاطمیه قم برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های حضرت یوسف اظهار کرد: خداوند وجود این پیامبر الهی را مبارک قرار داد و به برکت وجود حضرت یوسف، بلایا از سرزمین مصر دور شد.

  وی ادامه داد: خداوند با انسان‌های باتقوا همراه است، حضرت یوسف که برادرانش، او را به چاه انداختند ولی به لطف خداوند، عزیز مصر شد و این به دلیل تقوای این پیامبر الهی بود.

  عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: تمام برکت از جانب خداوند است و هر کسی که به دنبال تقوا برود و صبر پیشه کند، خدا اجر او را ضایع نمی‌کند، تقوا نیاز به استقامت دارد، انسان دلش می‌خواهد که به بسیاری از چیزها نگاه کند، اما نباید این کار را انجام بدهد.

  توکل، رمز موفقیت حضرت یوسف را صبر و استقامت دانست و تصریح کرد: این پیامبر الهی حاضر نشد که گناه کند، حضرت یوسف اهل مراعات بود و به همین دلیل از پایین‌ترین مقام در مصر به بالاترین مقام در این کشور رسید.

  وی ادامه داد: بهترین قصه‌ها در قرآن آمده و بارها در این کتاب آسمانی بر ضرورت تفکر و تعقل تاکید شده است، اگر از زندگی اولیای الهی درس بگیریم، می‌توانیم که از برکات خداوند بهره مند شویم.

  عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر مردم اهل گناه شدند، خداوند برکات خودش را از مردم قطع می‌کند، زیاد شدن بلایا با افزایش گناهان ارتباط دارد.

  توکل، جهان را تحت فرمان خداوند دانست و تصریح کرد: آمدن یا نیامدن بلایا در دنیا به اذن خداوند است، گاهی راز و نیاز یک ولی خدا موجب می‌شود که بلایا از یک منطقه دور شود.

  وی ادامه داد: نباید از قطار انقلاب اسلامی پیاده شویم، هر کسی که از قطار انقلاب پیاده شود، پشیمان خواهد شد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: تمام علوم کشف‌شده تا زمان ظهور امام زمان(عج) دو باب علم است، اما پس از ظهور امام زمان(عج) ۲۵ باب دیگر علم به دست این امام معصوم برای مردم باز خواهد شد.

  توکل با اشاره به اتفاقات پس از ظهور امام زمان(عج) اظهار کرد: جبرئیل پس از ظهور امام مهدی(عج) ندایی در عالم سر می‌دهد که هر کسی به زبان خودش آن ندا را خواهد شنید.

  عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: باید مراقب باشیم که از مسیر خط مقام معظم رهبری بیرون نرویم، این خط ملاک است و باید پشت سر خط مقام رهبری حرکت کنیم تا انقلاب اسلامی ایران به ظهور امام زمان(عج) منتهی شود.

  توکل در پایان با اشاره به ویژگی‌های فضای مجازی خاطرنشان کرد: خود این فضا به خودی خود مشکلی ندارد، اما استفاده اشتباه از فضای مجازی مشکل دارد و رهبر معظم انقلاب بارها در خصوص این فضا مطالبی را بیان کردند.

   

  برچسب ها :

  نظرات