آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ , Friday 18 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96359
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ترامپ روسیه را به همکاری با کره شمالی در دور زدن تحریم‌ها متهم کرد

  رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه، روسیه را به کمک به کره شمالی در دور زدن تحریم‌های بین‌المللی متهم کرد.

  آوای شمال/ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه روسیه را به کمک به کره شمالی، جهت دور زدن تحریم‌های بین‌المللی متهم کرد.

  وی در مصاحبه با رویترز گفت: «روسیه اصلا به ما در مسئله کره شمالی کمک نمی‌کند. آنها کمک‌هایی که چین به ما در این زمینه کرده را به باد می‌دهند.»

  کره شمالی کماکان مهم‌ترین چالش بین‌المللی پیش روی ترامپ است. او در مصاحبه روز چهارشنبه درباره اینکه مذاکره با این کشور بتواند کمکی به حل مسئله کند ابراز تردید کرد. ترامپ، در روزهای گذشته احتمال گفت‌وگوی مستقیم با رهبر کره شمالی را رد نکرده است.

  ترامپ، از پاسخگویی به سوالی درباره اینکه هیچ گفت‌وگویی با رهبر کره شمالی داشته یا خیر، اجتناب کرد.

  وی با یادآوری اینکه مذاکرات پیشین با کره شمالی موفقیتی در مهار برنامه هسته‌ای و موشکی این کشور نداشته‌اند، گفت: «من با او (رهبر کره شمالی) پای میز مذاکره می‌نشینم، ولی مطمئن نیستم گفت‌وگو بتواند مشکل را حل کند.»

  رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «مطمئن نیستم گفت‌وگوها به چیزی معنادار ختم شوند. آنها برای ۲۵ سال گفت‌وگو کرده‌اند و آنها از روسای جمهور ما – از روسای جمهور پیشین ما- سوءاستفاده کرده‌اند.»

  ترامپ در این مصاحبه تلاش‌های چین برای محدود کردن عرضه سوخت و زغال‌سنگ به کره شمالی را مورد تمجید قرار داد اما گفت این کشور می‌تواند اقدامات بیشتری انجام دهد.

  ترامپ، درباره «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه گفت: «او می‌تواند اقدامات زیادی انجام دهد، اما متأسفانه ما ارتباط چندانی با روسیه نداریم و در برخی موارد، روسیه چیزهایی را که چین [از کره شمالی] پس می‌گیرد به آنها می‌دهد. نتیجه این می‌شود که اوضاع آنقدر که می‌توانست، خوب نیست.»

  وی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد کره شمالی به مرحله‌ای که بتواند آمریکا را هدف حمله موشکی قرار دهد، نزدیک‌تر شده است.

  او گفت: «آنها هنوز به این نقطه نرسیده‌اند، اما به آن نزدیک شده‌اند. هر روز به آن نزدیک‌تر می‌شود.»

   

  برچسب ها :

  نظرات