آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ , Sunday 27 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96171
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ دی, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رفتار نیروی انتظامی در مواجهه با فتنه اخیر قابل تحسین بود/ اخلاق و رفتار اسلامی حتی مقابل دشمن هم لازم است

  تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با تقدیر از رفتار نیروی انتظامی در مواجهه با فتنه اخیر گفت: اخلاق و رفتار اسلامی حتی مقابل دشمن هم لازم است.

  آوای شمال/ استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، آیت‌الله محمد محمدی‌ری‌شهری با رؤسای عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ دیدار و ضمن خوش‌آمدگویی به فرماندهان و کارکنان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار امیدواری کرد: برکت انوار ملکوتی اهل بیت(ع)، در کار و در زندگی همه خدمت‌گزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی جاری و ساری باشد.

  وی گفت: ایجاد امنیت فراگیر یکی از نکات مورد تأکید قرآن در حکومت موعود اسلام به رهبری مهدی آل محمد(عج) است که در آن‌همه انسان‌ها در هر مسلکی، غیر از معاندان و دشمنان خدا و حتی حیوانات و جانوران در امنیت کامل و فراگیر هستند، ازاین‌رو جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان پرتو و زمینه‌ساز آن حکومت جهانی می‌بایست در جهت تحقق و برقراری امنیت فراگیر در سرزمین ایران اسلامی تلاش کند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری در این دیدار گفت: در میان انبوه توطئه‌های فرهنگی، سیاسی و امنیتی دشمنان به لطف و عنایت خاص حضرت حق و تدابیر فرماندهی با تدبیر این نیرو، اکنون در یکی از بهترین دوره‌های مدیریتی نیروی انتظامی به‌سر می‌بریم که توانسته، امنیت فراگیر و آرامش را با همکاری سایر دستگاه‌های مسؤول در کشور فراهم کند.

  محمدی‌ری‌شهری ایران اسلامی را دارای امنیتی بی‌بدیل نسبت به دیگر کشورهای منطقه و حتی سراسر جهان دانست و گفت: اکنون در سراسر ایران اسلامی همه مردم در آرامش و امنیت به‌سر می‌برند و باید حافظ و شکرگزار این نعمت الهی باشیم.

  وی دشمنی مستکبران با نظامی که طرفدار مستضعفان جهان است را در شرایط کنونی امری طبیعی برشمرد و گفت: فتنه‌ای که اخیراً با هدایت آمریکا و تلاش فرزند نامشروعش اسراییل و عوامل منافقین در کشور شکل گرفت، با هوشیاری و همکاری خوب مردم با نهادهای انتظامی و اطلاعاتی برطرف شد و عملکرد نیروی انتظامی نیز در این برهه قابل تحسین و حاصل تدبیر فرماندهی و همکاری عناصر خوب و تلاشگر این نهاد مهم و سرنوشت‌ساز بود.

  تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) همچنین حضور روحانیون و مسؤولان عقیدتی سیاسی در صحنه و همچنین هنگام عملیات فرماندهان انتظامی را نیز قابل تقدیر برشمرد و گفت: نظارت روحانیون و مسؤولان عقیدتی بر حسن برخورد همکاران نیروی انتظامی در رشد و موفقیت آن بسیار اثرگذار خواهد بود.

  محمدی‌ری‌شهری همچنین نوع مواجهه روحانیون با سایر همکاران خود در نیروی انتظامی را حائز اهمیت برشمرد و گفت: رفتارها باید عاطفی و دوستانه باشد و از جانب مقابل نباید حس بزرگی و مچ‌گیری در مواجهه با روحانیون ایجاد شود، زیرا برخورد عاطفی معمولاً نتیجه‌بخش و عامل جذب خواهد بود.

  وی، حسن رفتار و سلوک پیامبر(ص) و همچنین نوع مواجهه ایشان در اسلام‌آوردن عثمان ابن مظعون را الگو و نمونه جذب یک جوان باهوش و پرانرژی به اسلام برشمرد و گفت: پیامبر اکرم(ص)، در یک برهه کوتاه توانست انقلاب عظیمی در عصر جاهلیت ایجاد کند و این حاصل خلق نبوی و حسن رفتار آن رسول گرامی(ص) است.

  رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با بیان این نکته که می‌بایست «راه‌های جذب مردم» به دین، انقلاب و نظام اسلامی را شناسایی و بر مبنای آن عمل کنیم، اظهار داشت: با رفتار بدون برنامه‌ریزی و اقدامات ناشیانه برخی مشکلات اخلاقی و اجتماعی، با رفتار ناصحیح به پدیده‌های امنیتی تبدیل می‌شوند درصورتی‌که با اقدام هوشیارانه می‌توان به هر مشکلی در بستر مناسب خودش پرداخت و آن را برطرف کرد بدون اینکه به مشکل بزرگ‌تری تبدیل شود.

  محمدی‌ری‌شهری همچنین توجه به جذب حداکثری و تحمل افراد برای جذب و همراهی بیشتر آن‌ها با مبانی اعتقادی نظام را مسأله بسیار مهمی برشمرد و با استناد به روایتی از حضرت علی(ع)، گفت: از سیاست‌های حکومت علوی این است که دشمنان غیرمعاند و فریب‌خورده را با آگاه‌سازی به دوست تبدیل کرده و به جمع دوستان نظام اسلامی بیافزاییم.

   

  برچسب ها :

  نظرات