آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9617
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  رسیدگی به فساد ۳۰۰۰ میلیاردی/ چهار نفر به اعدام محکوم شدند

  آوای شمال/ ناصر سراج با اشاره به تعامل مجلس با قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی، تاکید کرد: مجلس و قوه مجریه تعامل بسیار خوبی با قوه قضائیه دارند. رئیس‌کل سازمان بازرسی گفت: بیش از یک سالی است که هر دو هفته یک‌بار جلسه فساد اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شده و […]

  آوای شمال/ ناصر سراج با اشاره به تعامل مجلس با قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی، تاکید کرد: مجلس و قوه مجریه تعامل بسیار خوبی با قوه قضائیه دارند.

  رئیس‌کل سازمان بازرسی گفت: بیش از یک سالی است که هر دو هفته یک‌بار جلسه فساد اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شده و موضوعات مختلف بررسی و تصمیمات مربوطه اتخاذ می‌شود. رئیس سازمان بازرسی به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه، معاون اول قوه و دادستان به طور فعال در جلسات شرکت می‌کنند و تفاهم خوبی بین سه قوه برقرار است؛ بین سه قوه امروز هم تعامل و هم همکاری خوبی برقرار است.

  وی در ادامه به پرونده فساد ۳۰۰۰ میلیاردی اشاره‎ای کرد و افزود: براساس احکام صادره این پرونده، چهار نفر به اعدام محکوم شدند و مابقی نیز با حبس‌های طولانی مدت و ضبط اموال به مجازات خود رسیده‌اند.این افراد بدهی زیادی به بانک‌ها داشتند و قرار است دیون بانک‌ها همه برگردانده شوند.

  رئیس کل سازمان بازرسی ادامه داد: اجرای حکم بسیار دشوار است چون بسیاری از اسناد به نام دیگران شده، برخی از اسناد رسمی نیست و در آینده نزدیک هم به مجرمین فراری رسیدگی می‌شوند.

  سراج در رابطه با اقدامات دستگاه قضا به‌منظور بازگرداندن مفسدان اقتصادی فراری نیز گفت: متأسفانه غربی‌ها شعار مبارزه با پولشویی و حقوق بشر می‌دهند درحالی‌که با جمهوری اسلامی همکاری نمی‌کنند.هر چند پول‌شویی این افراد به اثبات رسیده و به‌خاطر روابط سیاسی که با کشور دارند، حاضر به دیپورت افراد نیستند ما پیگیری‌های خود را از طریق اینترپل انجام می‌دهیم.

  سراج همچنین با اشاره به دوشغله بودن برخی فعالان عرصه مدیریت ورزشی، بیان کرد: به دوشغله‌های ورزشی اجازه ندادیم در شغل‌های جدید ورود پیدا کنند، آن‌هایی که شورای شهر بودند اجازه ورود مجدد را ندادیم و شورای حل اختلاف مرکزی در حال بررسی است.

  وی با اشاره به پرونده پدیده شاندیز گفت: این پرونده در حال حاضر در مرحله دادسرا بوده و در رابطه با آن نمی‌توانم اطلاعاتی را ارائه دهم.

  برچسب ها :

  نظرات