آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ , Sunday 20 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 96155
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  جعبه سیاه نفتکش سانچی راز حادثه و انفجار اولیه را افشا می‌کند

  رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش با بیان اینکه شدت برخورد با نفتکش سانچی به‌حدی بود که لایه فولادی ضخیم و لایه آب تعادل دومتری و لایه سوم مخزن صدمه دید و حادثه ایجاد شد، گفت: تا زمانی که جعبه سیاه باز نشود اظهار نظرها درباره علت حادثه گمانه‌زنی است.

  آوای شمال/ سید احمد مقیمی رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران گفت: حق مطلب برای شرکت ملی نفتکش در این سال‌ها ادا نشد در حالی که این شرکت جزو معتبرترین و بزرگترین دارندگان تانکرهای جهان است.

  وی افزود: برخورد کشتی سانچی با کشتی کریستال در چند دهه اخیر منحصر به فرد است.

  رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران گفت: شدت برخورد به‌حدی بود که لایه فولادی ضخیم و لایه آب تعادل دومتری و لایه سوم مخزن صدمه دید و حادثه ایجاد شد.

  مقیمی ابراز کرد: انفجار اولیه مهیب بود و تصاویر آن به‌وسیله شاهدان عینی ضبط شد اما تا زمانی که جعبه سیاه کشتی سانچی باز نشود اظهار نظرها در این زمینه گمانه‌زنی است.

  وی گفت: به‌طور معمول جعبه سیاه باید در کشور صاحب پرچم که پاناما بود و زیر نظر ما باز شود.

  رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه عمر مفید کشتی‌ها ۱۵ سال است اظهار کرد: بر این اساس کشتی نفتکش سانچی نو و جزو کشتی‌های بسیار خوب با ایمنی بالا بود.

  مقیمی گفت: اگر جعبه سیاه سانچی برداشته نمی‌شد ابهام بزرگی ایجاد می‌شد و چینی‌ها به‌دلیل پیش‌بینی آینده حادثه، جعبه سیاه را برداشتند.

  وی افزود: آقای امیری از طرف هیئت دولت میان خانواده‌های قربانیان حادثه نفتکش سانچی حضور یافت و به درخواست‌های آنها گوش و قول داد که آن را در هیئت دولت مطرح کند.

  رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران گفت: خانواده‌های کارکنان نفتکش سانچی درخواست دارند قربانیان این حادثه شهید محسوب شوند و شرایط سخت و زیان‌آور برای کارگران شرکت ملی نفت نیز مانند کارگران شرکت ملی نفتکش اجرا شود.

  برچسب ها :

  نظرات