آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9592
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  رقم معوقات بانکی بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است/ بانک مرکزی باید دلایل عدم پیگیری معوقات بانکی را بطور شفاف مطرح کند

  آوای شمال/ ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، در مورد برخی انتقادات نسبت به پیگیری بانک مرکزی جهت معوقات کلان بانکی گفت: برای تشکیل دادگاهی چون رسیدگی به معوقات بانکی باید شاکی وجود داشته باشد چرا که این عزم شاکی است که می‌تواند پرونده‌ای را به سرانجام برساند. […]

  آوای شمال/ ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، در مورد برخی انتقادات نسبت به پیگیری بانک مرکزی جهت معوقات کلان بانکی گفت: برای تشکیل دادگاهی چون رسیدگی به معوقات بانکی باید شاکی وجود داشته باشد چرا که این عزم شاکی است که می‌تواند پرونده‌ای را به سرانجام برساند.

  وی افزود: اینکه بخواهیم پرونده‌ای تشکیل بدهیم اما پیگیری‌های جدی وجود نداشته باشد بی‌فایده است و پرونده معوقات بانکی با این ابعاد به سرانجام نخواهد رسید.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بانک مرکزی در حال حاضر این اراده را بابت پیگیری معوقات بانکی از خود نشان نمی‌دهد که این امر بیانگر موضوعات مختلف است.

  نکو متذکر شد: باید دید آیا عدم همراهی با بانک مرکزی در جهت معوقات کلان بانکی تأثیرگذار است یا اینکه مسائل پشت پرده همچنان اجازه نمی‌دهد پرونده بدهکاران بانکی به طور شفاف رسیدگی شود.

  نماینده مردم رباط کریم در ادامه با اشاره به عوامل پشت پرده در جهت بررسی پرونده معوقات کلان بانکی بیان داشت: موانع اندکی وجود دارد که مانع رسیدن بانک مرکزی نسبت به مطالبات خود می‌شود.

  نکو تأکید کرد: بانک مرکزی باید در رسیدگی به پرونده معوقات بانکی سریع عمل کند چرا که به تعویق افتادن این موضوع می‌تواند خساراتی را متوجه دولت کند.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی باید دلایل عدم پیگیری معوقات بانکی را بطور شفاف مطرح کند، بیان داشت: عدم پیگیری‌های بانک مرکزی درخصوص معوقات بانکی می‌تواند باعث بدبینی‌های بعدی شود.

  نکو در پایان با اشاره به رقم معوقات بانکی که بین ۹۵ هزار میلیارد تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان عنوان شده است، بیان داشت: بنده معتقدم این رقم بالاتر از رقم عنوان شده است. 

  برچسب ها :

  نظرات