آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ , Tuesday 22 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 95903
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  راه‌چمنی: پارلمان اصلاحات مانند شورای سیاست‌گذاری به عده‌ای خاص محدود نباشد

  دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی گفت‌: شورای سیاست‌گذاری عده‌ای خاص هستند و ما حدود ۴۰ الی ۵۰ حزب ثبت‌شده اصلاح‌طلب داریم که در شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان حضور ندارند

  آوای شمال/ محمدرضا راه‌چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره طرح پیشنهادی مصطفی کواکبیان با عنوان “پارلمان اصلاحات” گفت: بنظر من اصل این طرح، طرح خوبی است چراکه اصلاح‌طلبان مجموعه وسیعی هستند.

  وی افزود: ما باید بتوانیم اصلاح‌طلبان شاخص را از بین ۳۰ الی ۴۰ حزب جمع کنیم. غیر از احزاب نمایندگان ادوار گذشته مجلس را داریم که ممکن است عضو هیچ حزبی نباشند یا در شورای شهر مراکز استانها چهره‌های شاخص اصلاح طلب وجود دارد. باید بتوان ۵۰۰ الی ۰۱۰۰ شخصیت را جمع کرد و این مجموعه، پارلمان اصلاحات را تشکیل دهند و برای کل جریان اصلاحات برنامه‌ریزی کنند.

  راه‌چمنی درباره تفاوت این طرح با شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، اظهار داشت: شورای سیاست‌گذاری عده‌ای خاص هستند. ما حدود ۴۰ الی ۵۰ حزب ثبت‌شده اصلاح‌طلب داریم که منتها همه آنها در شورای هماهنگی یا شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان حضور ندارند لذا پارلمان اصلاحات نمایندگانی از طیف های مختلف هستند و حضور دارند و نباید محدود به یک عده خاص باشد.

  دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی افزود: پیشنهادی کواکبیان مطرح کرده، اصل آن تفکر خوبی است و اگر مجموعه اصلاح طلبان را بتوان جمع کرد مفید است.

  به گزارش تسنیم، اخیراً طرحی از طرف مصطفی کواکبیان به نام “پارلمان اصلاحات” ارائه شده تا جایگزین شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان شود.

  شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان متشکل از نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب و برخی شخصیت‌های حقیقی تشکیل شده و ریاست آن را محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس به‌عهده دارد. عملکرد این شورا مورد انتقاد برخی احزاب اصلاح‌طلب از جمله حزب مردم‌سالاری، اعتماد ملی و اراده ملت است که منجر به ارائه دو لیست در انتخابات شوراهای پنجم توسط اصلاح‌طلبان شد.

  برچسب ها :

  نظرات