آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ , Sunday 20 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 95879
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نقش عدالت‌گرایی و ظلم‌ستیزی دانشجو، مصداق انقلابی‌گری است/ لزوم تقویت این روحیه در دانشگاه‌های کشور

  یکی از جنبش‌های بسیار مهم شکل گرفته در جمهوری اسلامی ایران علیه دشمن، جنبش دانشجویی بود.

  آوای شمال/ یکی از جنبش‌های بسیار مهم شکل گرفته در جمهوری اسلامی ایران علیه دشمن، جنبش دانشجویی بود.

  جنبشی که به دلیل حضور دانشجویان و افراد روشنفکر زمینه‌ساز بسیاری از تغییر و تحولات استراتژیک در آینده شد و نقش تاثیرگذاری را در پیروزی دفاع مقدس گذاشت و تا به امروز این دانشجویان نیز همچنان تاثیرگذار هستند.

  یکی از جنبش‌های شکل گرفته در دوران دفاع مقدس جنبش دانشجویی در هویزه بود که به نام و یاد دانشجویان شهید و فرمانده آنها شهید علم‌الهدی به روز شهدای دانشجو نامگذاری شده است.

  جنبش اصیل دانشجویی عامل بالندگی نظام

  مجتبی پازواری کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌و‌گو با سرای نور، با اشاره به نقش دانشجویان در روند تاثیرات مثبت در کشور در زمان جنگ، اظهار کرد: دانشجویان در زمان انقلاب و پس از آن جنگ، به اصلاح وضعیت عمومی جامعه ایمان داشتند و جان خود را بر سر آرمان‌های خود گذاشتند.

  وی با بیان اینکه جنبش‌های دانشجویی همواره توانستند نقش موثری ایفا کنند، تصریح کرد: امروز نیز جنبش اصیل دانشجویی می‌تواند با تکیه بر دانش، مهارت و ایثار خود، در عرصه‌های سازندگی، صنعتی، فرهنگی و علمی، دوباره گام‌های عاشقانه بزرگ تری بردارد.

  کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس زمان بالندگی دانشجویان بود، گفت: دانشگاه به عنوان یکی از مراکز ایجاد حرکت و شکل‌دهی به تصورات و باورهای افکار عمومی هر جامعه‌ای است و این امر در دوران دفاع مقدس بیش از هر چیز دیگری قابل مشاهده بود.

  دانشجویان، ناامیدسازان دشمن

  وی با بیان اینکه حضور دانشجو و اقشار دانشگاهی در عرصه نبرد مستقیم با دشمن بعثی و نیز خلاقیت‌های آنان در مدیریت همه جانبه جنگ، تأثیر بسزائی در ناکارآمد ساختن ارتش تا دندان مسلح عراق و حامیان آن بر جای گذاشت، خاطرنشان کرد: این حضور دانشجویان در حالی صورت پذیرفت که دشمن با حملات فراوان فرهنگی در حضور این افرا تشکیک ایجاد می‌کرد.

  حضور دانشجویان نخبه در دفاع از انقلاب

  کریم یگانه دانشجویی که در دوران دفاع مقدس به جبهه جنگ رفته بود، اظهار کرد: در زمان جنگ دانشجویان فراوانی حضور داشتند که می‌توانستند با حضور در دانشگاه‌ها به جای حضور در جبهه به آینده شخصی خود فکر کنند.

  وی با بیان اینکه از دانشجویان رشته پزشکی تا دانشجویان رتبه یک کنکور رشته‌های مختلف در دوران دفاع مقدس حماسه آفریدند، خاطرنشان کرد: سن بسیاری از شهدای جنگ تحمیلی از ۱۸ تا ۲۲ سال است که نشان می‌دهد جوانان حضور در جبهه و دفاع از جان و مال و انقلاب را به درس و دانشگاه‌ ترجیح دادند.

  این دانشجو با اشاره به اینکه دانشجویان همواره در پیشانی حملات فرهنگی دشمن قرار دارند، تأکید کرد: جنگ با دشمن همواره وجود دارد و تنها شیوه آن تغییر کرد، امروز دانشجویان در جنگ فرهنگی و جنگ نرم باید وارد میدان شوند و با حضور به موقع خود فرصت را برای جولان ضدارزش‌ها ندهند.

  به گزارش خبرنگار ما، با توجه به تداوم دشمنی‌های استکبار در کشورمان ایران، نیاز است مسئولان به قشر دانشجو بیش از پیش توجه کنند و در این زمینه نقش فعال نخبگان دانشجویی پررنگ‌تر است.

  برچسب ها :

  نظرات