آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9586
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نیویورک‌تایمز: عقب‌نشینی نیروهای اوکراین شکست بزرگی بود

  آوای شمال/ یک روزنامه آمریکایی عقب‌نشینی نیروهای اوکراین از شهر راهبردی «دبالتسف» را شکستی بزرگ برای نیروهای امنیتی این کشور در نبرد با استقلال‌طلبان توصیف کرد. روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی روز چهارشنبه عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی در شکستی عمده از شهر «دبالتسف» عقب‌نشینی کرده‌اند. شهر «دبالتسف» در روزهای گذشته به دلیل اهمیت راهبردی در روزهای گذشته […]

  آوای شمال/ یک روزنامه آمریکایی عقب‌نشینی نیروهای اوکراین از شهر راهبردی «دبالتسف» را شکستی بزرگ برای نیروهای امنیتی این کشور در نبرد با استقلال‌طلبان توصیف کرد. روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی روز چهارشنبه عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی در شکستی عمده از شهر «دبالتسف» عقب‌نشینی کرده‌اند.

  شهر «دبالتسف» در روزهای گذشته به دلیل اهمیت راهبردی در روزهای گذشته محور درگیری نیروهای دو طرف بوده است. دبالتسف دارای یک خط ریلی است که شهرهای شرقی «لوهانسک» را به «دونتسک» متصل می‌کند. فرمانده نیروهای شبه‌نظامی طرفدار اوکراین روز چهارشنبه اعلام کرد نیروهایش در حال عقب‌نشینی «برنامه‌ریزی‌شده و نظام‌مند» از شهر دبالتسف هستند. به نوشته خبرگزاری رویترز، وی مدعی شده است که نیروهای استقلال‌طلب تلاش کرده‌اند تا مانع خروج آن‌ها از این شهر شوند.

  «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین ساعتی پس از انتشار شکست نظامیان وابسته به دولت در نبرد «دبالتسف»، با صدور بیانیه‌ای به این واقعیت اذعان کرده و گفت ۸۰درصد نظامیان اوکراینی از این شهر راهبردی عقب‌نشینی کرده‌اند.

  شبکه تلویزیونی ۱۱۲ اوکراین در این رابطه گزارش داد: «پروشنکو اعلام کرد که عقب‌نشینی برنامه‌ریزی‌شده نیروها از دبالتسف صبح امروز آغاز شده و در حال حاضر اغلب پرسنل نظامی، شهر را ترک کرده‌اند.»  

  برچسب ها :

  نظرات