آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ , Saturday 15 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 95859
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس انجمن و اولیای آموزش و پرورش مازندران:

  آموزش خانواده‌ها توسط مربیان مدارس جدی‌‎تر گرفته شود

  رئیس انجمن و اولیای مربیان اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: والدین در آموزش مهارت‌های زندگی باید نقش آفرین باشید و یکی از اصل‌های اساسی توسط مربیان مدارس آموزش خانواده‌هاست.

  آوای شمال/ سیدمحمد انصارالحسینی امشب در کلاس آموزش خانواده‌های مدارس غیردولتی ارشاد محمودآباد در کانون تربیتی رضوان اظهار کرد: براساس تعالیم دینی همه ما معلم هستیم و وقتی یک پزشک یا مهندس خوبی هستیم علاوه برتجربه باید انسان خوبی هم باشد.

  وی افزود: زمانی که بچه‌ها دروغ نمی‌گویند که ما به‌عنوان پدر و مادر و معلم دروغ نگوییم و موقعی حرف ما تاثیر دارد که خودمان عامل به عمل باشیم و تحقیقات نشان داده که پدر و مادری که بیشتر و عالمانه‌تر در امور آموزشی و تربیت بچه‌هایشان مشارکت داشته باشند هم خودشان و هم بچه‌هایشان نشاط بیشتری خواهند داشت.

  رئیس انجمن و اولیای مربیان اداره کل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: چرا شما مدارسی که باب طبع خودتان است را انتخاب می‌کنید چون احساس می‌کنید که بچه‌های شما در آنجا خوب تربیت می‌شوند و هم خوب آموزش می‌بینند و در رقابت بین مدارس دولتی و غیر دولتی به من و شما این اجازه را می‌دهند که بهترین را انتخاب کنیم و انقلاب اسلامی هم محصول مشترک فریاد همه ما بود پس تربیت بچه‎های ما هم باید محصول هم‌اندیشی همه ما باشد.

  این مسؤول بیان کرد: آموزش و پرورش و خانه یک سیستم هستند بلکه دو سیستم نیستند و دنبال این هستیم که در امر تعلیم و تربیت فرزندانمان کوشا باشیم و براساس سند تحول بنیادی در این کار نقش اولیا برجسته‌تر است حتی به آنجا رسیده که رئیس انجمن و اولیای کشور توسط اولیای دانش آموزان انتخاب شوند.

  انصارالحسینی ادامه داد: باید به جایی برسیم که مدیر مدرسه با آرای اولیا انتخاب شوند و این کار بسیار خوبی است و شما باید خیلی در این امر دیده شوید چون ما مسؤول تعلیم و تربیت فرزندان شما هستیم و جا داشت که ۱۵۰ مدیر مدرسه شهرستان هم در این جمع برای آموزش و ترسیم مسیر درست تعلیم و تربیت دانش‌آموزان شرکت داشتند.

  وی یادآور شد: مهم‌ترین عامل در تعلیم و تربیت معلم است زیرا تعلیم و تربیت باهم است و ارتباط منطقی پدر و مادر در خانه فرزند را تربیت می‌کند و نیازی نیست که پدر و مادر داد بزنند و با زبان هیچ کس تربیت نمی‌شود و در تربیت فرزندان ما اول باید خودمان را تربیت بکنیم چه در این میان معلم، پدر یا مادر، باسواد یا بی‌سواد کشاورز یا کارگر باشیم.

  رئیس انجمن و اولیای مربیان اداره کل آموزش و پرورش مازندران درباره بدآموزی دروغ در تربیت بچه‌ها بیان کرد: ما نباید دروغ بگوییم وقتی دروغ بگوییم نمی‌توانیم به بچه بگوییم که فرزندم دروغ نگو پس بسته به عملی که ما انجام می‌دهیم فرزندان از آن رفتار درس می‌گیرند و اجرا می‌کنند و به عمل کار برآید به سخندانی نیست و مشارکت والدین در امر تعلیم و تربیت فرزندان و پیگیری آنها از کار مدرسه تجربه‌ای بسیار خوشایند است و حیات و نشاط در مدرسه جاری می‌شود.

  این مسؤول افزود: باید از دیدن دانش‌آموزی که مرتب و منظم و درس خوان هست لذت ببریم ما به‌عنوان نماینده شما اولیا که وظیفه تربیت فرزندان شما را بر عهده داریم وقتی یک بچه خوب را می‌بینیم کیف می‌کنیم و به عبارتی مزد کار خودمان را با دیدن چنین دانش‌آموزانی در مدارس می‌گیریم.

  انصارالحسینی تاکید کرد: مدرسه شایسته نیاز امروز فرزندان این سرزمین است و همه چیز را باید برایش ببینیم و امروز فضای خیلی خوبی در مدارس غیر دولتی تعریف شده است و والدین در آموزش مهارت‌های زندگی باید نقش آفرین باشید و یکی از اصل‌های اساسی توسط مربیان مدارس آموزش خانواده‌هاست.

  وی گفت: آسیب‌های جامعه امروز فراوان شده است و اگر درک درستی از روابط بین زن و مرد در خانه نباشد و فرزند این رفتارها را ببیند باعث آسیب دیدن جدی برایش می‌شود و برای نجات هر کشوری باید به سراغ مدرسه برویم و تربیت مدیر مدرسه را جدی بگیریم.

  رئیس انجمن و اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش مازندران افزود: تربیت معلم خیلی مهم است و تربیت اول در خانه است و دوم در مدرسه که باید جدی گرفته شود و همه ما و شما باید از دانایی و توانایی خودمان برای اینکه به آموزش و پرورش نفع برسانیم استفاده بکنیم و نفع آموزش و پرورش در این است که ما بچه‌های شادابی داشته باشیم و با بچه شاداب آینده خوبی می‌توانیم داشته باشیم زیرا این بچه‎ها قرار است آینده مملکت را بسازند و اداره کنند پس این موضوع مهمی است.

  این مسؤول درباره آموزش و پرورش و نقش آن اظهار کرد: آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه مولد ماست و تولید آموزش و پرورش بچه‌های خوب است و انسان‌های خوب و شایسته و کاربلد که در آینده بتوانند به بعضی از مسائل نه خوبی بگویند و اگر در خانواده محبت نبینند در بیرون از خانه با یک تعارف کذایی فروخته می‌شوند و به بیراهه کشیده می‌شوند که اینها خیلی مهم است و تربیت نیروی انسانی یکی از رسالت‌های آموزش و پرورش است.

  انصارالحسینی بیان کرد: ثروت اصلی هر جامعه‌ای تربیت خوب نیروی انسانی است و نیروی انسانی خوب می‌تواند جامعه را محکم داشته باشد و در مقابل همه چیز مستحکم باقی بماند و آموزش و پرورش در فضای امید و آرامش در مدرسه و در نهایت ارتقای سطح مشارکت والدین براساس تخصص‌ها و مهارت‌ها است.

  وی در پایان گفت: موقعی موفق می‌شویم که بتوانیم راه خوب کارکردن با دیگران را بلد باشیم و مدیر مدرسه اگر نتواند از همه اولیا به نحو احسن بهره ببرد دچار چالش است و مدیری موفق است که یک بانک اطلاعاتی در مدرسه داشته باشد و از همه اولیا دارای تخصص مختلف برای بهبود کار مدرسه و دانش‌آموزان بهره ببرد مثل استفاده از اولیا دندان‌پزشک برای معاینه دندان‌های دانش‌آموزان در طی سال تحصیلی و همه دست‌هایی که تاریخ را تکان داد معلم بود پس تلاش کنیم که معلمان خوبی برای جامعه باشیم

  برچسب ها :

  نظرات