آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , Monday 17 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 95833
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران:

  یکی از چالش‌های مهم دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، قاچاق کالا است

  دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یکی از چالش‌های مهم برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: ما باید نسبت به ضرورت و اهمیت مبارزه با قاچاق، اعتقاد قلبی پیدا کنیم.

  آوای شمال/ علی پیرفلک در کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تنکابن بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید و اظهار کرد: حمایت از تولید ملی، تقویت و ارتقای تولید داخلی، جذب سرمایه‌گذار و ایجاد فرصت‌های اشتغال و … از راهبردهای مهم اقتصاد مقاومتی است.

  وی با بیان اینکه برای رسیدن به اصول اقتصاد مقاومتی باید مجموعه‌ای از اقدامات جهت فراهم کردن بسترها صورت گیرد، افزود: در این مسیر بعضی بسترها زیرساختی و تعدادی دیگر رفع موانع، چالش‌ها و تهدیدات است.

  دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یکی از چالش‌های مهم برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: ما باید نسبت به ضرورت و اهمیت مبارزه با قاچاق، با تمام وجود اعتقاد قلبی پیدا کنیم.

  این مسئول خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم در حوزه‌ مسئولیتمان قاچاقی صورت نگیرد و همه‌ مسیرهای اصلی و فرعی را به‌دقت زیر نظر بگیریم تا در موقع مناسب ضربه بزنیم.

  پیرفلک اضافه کرد: برای این منظور باید هماهنگی اطلاعاتی و عملیاتی بین دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی و قضایی صورت بگیرد.

  وی در ادامه متذکر شد: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این حوزه بسیار حائز اهمیت است. مردم باید بدانند چه کالایی قاچاق است و بنا بر چه دلایلی نباید از آن خرید کنند.

  مشاور استاندار درباره‌ استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برندهای خارجی، عنوان کرد: ابتدا باید به این واحدها تذکر و اخطار داد و در صورت ادامه فعالیت، پلمب موقت و نهایتاً تعطیلی واحد صنفی را اعمال کرد.

  این مسئول همچنین در خصوص طرح رجیستری تلفن همراه نیز بیان کرد: تلفن همراه بعد از پوشاک، بیشترین حجم ورود کالای قاچاق به کشورمان را تشکیل می‌دهد. دولت در این طرح با ایجاد نمایندگی تلفن‌های خارجی در کشور و پرداخت عوارض قانونی، آنان را از آنتن رسمی وزارت ارتباطات بهره‌مند‌ می‌کند.

  پیرفلک طرح ملی دیگر دولت برای مبارزه با قاچاق کالا را سامانه جامع انبارها عنوان کرد و یادآور شد: بر اساس این طرح، همه‌ اصناف و افرادی که فعالیت اقتصادی در کشور دارند باید مشخصات محل‌های نگه‌داری کالا، انبارها و واحدهای صنفی خود را ثبت کرده و شناسه دریافت کنند.

  وی در پایان گفت: این اقدامات ملی به همراه اقدامات استانی همچون ساماندهی شناورها، سواحل و … موجب تقویت زیرساخت‌های تجارت کشورمان خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات