آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ , Wednesday 16 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 95830
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس صنف کارگری شاغل در مدارس غیردولتی مازندران مطرح کرد

  بلاتکلیفی ۷ هزار نیروی آزاد مدارس غیردولتی در مازندران

  رئیس صنف کارگری مشاغل در مدارس غیردولتی مازندران با بیان اینکه 7 هزار نیروی آزاد مدارس غیردولتی در مازندران در بلاتکلیفی بسر می‌برند، گفت: حقوق، امنیت شغلی، نداشتن کارت پرسنلی و بیمه از مهم‌ترین مطالبات نیروهای آزاد در مدارس غیردولتی استان است.

  آوای شمال/ فاطمه احمدیان در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: ۷ هزار نیروی آزاد مدارس غیردولتی در مازندران در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

  وی افزود: این نیروها که شامل معلمان مقاطع مهدکودک، پیش‌دبستانی، ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان، معلمان دروس ورزش، قرآن، هنر، پرورشی و همچنین نیروهای خدماتی هستند، از کمترین جایگاه و مزایای کاری برخوردارند.

  رئیس صنف کارگری معلمان و مربیان شاغل در مدارس غیردولتی مازندران گفت: حقوق این نیروها بسیار کم است و علی‌رغم اینکه باید مطابق با قانون کار حقوق بگیرند، دارای حقوق حداقلی هستند که از ۱۰۰ هزار تا به‌ندرت ۸۰۰ هزار تومان متغیر است.

  احمدیان اضافه کرد: علاوه بر این حقوق حداقلی، این نیروها بیمه نیستند و اگر تعداد کمی از این نیروها هم تحت پوشش قرار دارند، هزینه بیمه از حقوق‌شان کسر می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: نیروهای آزاد در مدارس غیردولتی استان مورد حمایت و توجه آموزش‌وپرورش قرار ندارند و نامه‌نگاری‌ها و مطالبات آن‌ها هم از سوی این سازمان پاسخی داده نمی‌شود.

  رئیس صنف کارگری شاغل در مدارس غیردولتی مازندران با بیان اینکه این صنف در مرداد سال‌جاری تشکیل شده است، تصریح کرد: حقوق، امنیت شغلی، نداشتن کارت پرسنلی و بیمه از مهم‌ترین مطالبات نیروهای آزاد در مدارس غیردولتی استان است که ما با تشکیل این صنف، به‌دنبال مطالبه‌گری و حل‌وفصل آن هستیم.

  احمدیان در پایان متذکر شد: برخی از نیروهای آزاد در مازندران نزدیک به دو دهه است که با این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند و علی‌رغم عدم پیگیری مسئولان به مشکلات آن‌ها، صادقانه در حال انجام وظایف‌شان هستند که امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد توجه و جدیت مسئولان برای مشکلات این جامعه بزرگ استان باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات