آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 13 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 95806
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  شهردار سرخ‌رود:

  نبود مدیریت یکپارچه سبب کاهش مهاجرت قوها به تالاب سرخ‌رود است/ ایجاد پارکینگ اختصاصی برای امنیت ترافیکی گردشگران تالاب

  شهردار سرخ‌رود با اشاره به کاهش مهاجرت قوها به تالاب این شهر، گفت: نداشتن مدیریت متخصص و برنامه محور سبب سبب کاهش مهاجرت قوها به تالاب سرخ‌رود است.

  آوای شمال/ سیدمحمد موسوی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه تالاب پرندگان مهاجر یکی از شاخصه‌های گردشگری در ۶ ماه دوم سال در شهر ساحلی سرخ‌رود به شمار می‌آید، اظهار کرد: سرخ‌رود با وجود داشتن تالاب و مهاجرت قوهای آوازه خوان به این مکان هر ساله در ۶ ماه دوم سال میزبان گردشگران زیادی است که از این تالاب بازدید ملی دارد و تمام استان باید درصدد کاهش آسیب‌های آن باشند که این خود نیازمند یک برنامه ریزی دقیق با مدیریت دائم است. 

  وی بی‌بهره بودن از مدیریت دائم در فضای تالاب را از مشکلات حال حاضر دانست و عنوان کرد: این تالاب یک گذرگاه اصلی برای دسترسی به دو فضای کشاورزی و دامگاه‌ها است از این رو برای توسعه ارتباط بخش‌های گردشگری و کشاورزی می‌باید مدیریت واحد در این مکان در اختیار قرار گیرد. 

  شهردار سرخ‌رود با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی فصلی، موقت و کوتاه مدت برای تنظیم یک برنامه‌ریزی دقیق جوابگو نخواهد بود، گفت: نداشتن مدیریت متخصص و برنامه محور سبب شده تا قوها فقط این نقطه را برای مهاجرت انتخاب نکرده و در قسمت غربی و فریدونکنار نیز ساکن باشند. 

  وی خاطرنشان کرد: دغدغه مهم در بحث مالکیت خصوصی تالاب بوده و با ورود سرمایه‌گذار و تولید یک فضای گردشگری مناسب شرایط بهتری را می‌توان برای حضور مهمانان سیبری رقم زد و ما در شهرداری سرخ‌رود با تشکیل ستاد بررسی درصدد رفع مشکلات بوده تا گردشگران از این تالاب بازدید خوبی داشته باشند. 

  موسوی‌نژاد بیان کرد: امسال با ایجاد پارکینگ خصوصی و ایجاد سهولت برای امنیت ترافیکی و تفاهم با اهالی منطقه به همراه شورای اسلامی شهر سرخ‌رود فضای مناسب‌تری نسبت به سال گذشته برای حضور گردشگران فراهم شده است. 

  برچسب ها :

  نظرات