آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 20 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9562
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۰۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  عرشه دایره‌ای شکل بر فراز برج میلاد چیست؟

  آوای شمال/ این صفحه که در ارتفاعات بالای «گنبد شیشه‌ای» برج و روی بدنه «دکل آنتن» تعبیه شده، از هر نقطه‌ای در شهر که بتوان کل برج میلاد را رویت کرد، به راحتی قابل مشاهده است و از فواصل دور شبیه یک خط عمود‌شده بر سازه برج، رخ‌نمایی می‌کند. طی روزهای اخیر در برخی سایت‌های […]

  آوای شمال/ این صفحه که در ارتفاعات بالای «گنبد شیشه‌ای» برج و روی بدنه «دکل آنتن» تعبیه شده، از هر نقطه‌ای در شهر که بتوان کل برج میلاد را رویت کرد، به راحتی قابل مشاهده است و از فواصل دور شبیه یک خط عمود‌شده بر سازه برج، رخ‌نمایی می‌کند. طی روزهای اخیر در برخی سایت‌های مجازی، درباره علت این صفحه تازه نصب‌شده بر بام برج میلاد، به نورپردازی‌‌های جدید برج اشاره شد و اینطور نتیجه‌گیری شده بود که یکسری نورافکن قرار است از طریق این صفحه به قسمت‌های پایین برج و به خصوص گنبدشیشه‌ای تابانده شود.

  اما جزئیات آنچه به تازگی در صفحه اینستاگرام برج میلاد نوشته شده، نشان می‌دهد: صفحه دایره‌ای شکل نصب شده بر فراز برج میلاد، بخشی از مجموعه عملیات مخابراتی در حال انجام در بالاترین نقطه برج است که بعد از اتمام کار، از نمای سازه برداشته خواهد شد. گزارش «دنیای‌اقتصاد» از اطلاعاتی که عوامل برج میلاد در این باره ارائه کرده‌اند، حاکی است: این صفحه دایره‌ای، یک نوع عرشه حفاظتی برای جلوگیری از پرتاب قطعات در حال نصب روی دکل آنتن به سمت پایین است.

  دکل آنتن برج میلاد، آخرین بخش خدماتی این برج محسوب می‌شود که هنوز به طور کامل مورد استفاده و بهره‌برداری قرار نگرفته است.

  دکل آنتن، درست از قسمت بالای گنبدشیشه‌ای در تراز ۳۱۵ متر شروع می‌شود. ارتفاع این دکل ۱۲۰ متر است که قطر آن از ۶متر شروع و در بالاترین نقطه برج میلاد به ۶۰سانتی‌متر می‌رسد. در «دکل آنتن» برج میلاد قرار است تجهیزات مخابراتی- تلویزیونی برای تکمیل امواج بیسیم نهادها و سازمان‌های خاص و همچنین ارتقای سیستم‌های دیجیتال تلویزیون نصب شود. کار نصب این تجهیزات اخیرا آغاز شده و برای اینکه از پرتاب و اصابت قطعات فنی به شیشه‌های گنبد برج میلاد و همچنین سقوط آنها به پایین و برخورد به بازدیدکنندگان برج میلاد، جلوگیری شود، یک عرشه دایره‌ای شیشه‌ای در پایین‌ترین نقطه دکل آنتن، به صورت موقتی نصب شده است تا از قسمت‌های دیگر برج محافظت کند. در ارتفاع ۳۱۵ متری تا ۴۳۵متری برج میلاد– فضایی که دکل آنتن قرار دارد- عملیات نصب تجهیزات توسط یک آسانسور دونفره که در داخل دکل در حرکت است، انجام می‌شود و در ارتفاعات بالاتر که قطر دکل به ۶ سانتی‌متر می‌رسد، تردد تکنسین‌های مخابراتی توسط پله‌های استخری انجام می‌شود.  

  برچسب ها :

  نظرات