آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ , Wednesday 16 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 94033
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  گلایه معاون استاندار از عدم حضور مدیران در جلسه مدیریت بحران مازندران

  در پی عدم حضور برخی مدیران در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران و حضور معاونان آن‌ها، معاون استاندار تأکید کرد: شورای مدیریت بحران استان، الزاما تنها با حضور مدیران است.

  جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران با حضور مدیران دستگاه‌های دولتی، فرمانداران و مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

  علی نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران به‌دلیل عدم حضور محمد اسلامی که جهت حضور در نشست استانداران کشور به تهران سفر کرده بود، مدیریت این جلسه را بر عهده داشت.

  مهم‌ترین موضوع در وقوع بحران، مدیریت آن است

  نبیان در ابتدای سخنانش با اشاره به لزوم آمادگی کامل سایر دستگاه‌ها و ارگان‌های استان به هنگام وقوع بحران، گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که باید در این مواقع پیگیری کنیم، بحث ارتباطات مخابراتی است که باید به‌دلیل ضرورت برقرار باشد.

  وی افزود: نکته دوم، تأمین مایحتاج مردم در تمام مناطق استان شامل ۲۲ شهرستان، ۵۸ شهر و ۵۶ بخش است.

  معاون عمرانی استانداری مازندران اظهار کرد: نکته دیگر بحث شناسایی مناطق امن در نقاط گوناگون استان است تا بتوانیم در لحظات بحرانی از آن نقاط استفاده کنیم.

  نبیان تصریح کرد: مهم‌ترین قضیه در زمان بحران، مدیریتی است که باید در لحظه بحران صورت گیرد که در درجه اول متوجه بخشداران و فرمانداران شهرها می‌شود.

  اسکان ۵۰۰ خانوار زلزله کرمانشاه از سوی سپاه کربلای مازندران

  در ادامه این جلسه سرهنگ پاسدار جواد بخشی معاون هماهنگی سپاه کربلای مازندران به ارائه گزارش عملکردی از بسیج سازندگی مازندران در مناطق زلزله‌زده غرب کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: از بدو این حادثه سپاه کربلای مازندران با تشکیل کمیته‌های ویژه‌ای در بخش‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشت‌ودرمان، اجتماعی، اشتغال و غیره با محوریت بسیج سازندگی و استقرار در چهار روستای تعیین شده، کار اسکان برای ۵۰۰ خانوار و همچنین تأمین خوراک داو و طیور و سایر نیازمندی‌ها را برعهده گرفت.

  وی افزود: بی‌شک بدون کمک‌های مردمی ما نمی‌توانستیم در این زمینه موفق و توانمند عمل کنیم.

  مشکل قطعی گاز در استان به حداقل رسیده است

  احمدپور مدیرعامل شرکت گاز مازندران نیز در ادامه این جلسه به ارائه توضیحاتی در خصوص عملکرد این شرکت در سطح استان پرداخت و متذکر شد: در مازندران ۷۳۲ عدد انشعاب، یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک، ۵۰۳ روستای در دست اجرا و همچنین ۵۲ شهر دارای گاز و ۶ شهر در دست اجرا داریم که خوشبختانه با تحقق خط لوله ۴۲ اینچی جنوب به شمال، مشکل قطعی گاز در استان تا حدود زیادی مرتفع شد.

  نبیان در ادامه متذکر شد: البته در بحث گاز، نکته مهم مصرف بهینه و مدیریتی بود که همه مردم استان در مواقع لازم انجام داده‌اند.

  معاون استاندار یادآور شد: در سال گذشته و با موج یخبندان در مازندران، وصل حامل‌های انرژی در یک ساعت مانده به آغاز و قطع آن یک ساعت به اتمام ادارات را داشتیم که این امر به ما در مدیریت مصرف کمک شایانی خواهد کرد.


  دوگانه سوز بودن بیش از ۷۵ درصد نانوایی‌های مازندران

  سیدمحمد جعفری نیز در ادامه این جلسه در خصوص اقدامات شرکت غله برای مواقع بحران، عنوان کرد: طی سال گذشته بحث دوگانه‌سوز شدن خبازی‌های استان مطرح شد و آماری هم که وجود داشت، آمار ضعیفی بود اما خوشبختانه طی این مدت، بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ واحد خبازی، به سوخت دوم مجهز شدند.

  وی افزود: طی سال ۹۵ از مجموع ۴ هزار و  ۱۰۰ نانوایی استان، تعداد یک‌هزار و ۷۵۹ واحد از دو سوخت گاز و گازوییل استفاده می‌کردند که با اشکالاتی هم همراه بود.

  مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور بیان کرد: طرح سیلندر گاز جایگزین گازوییل شد و به این ترتیب، تعداد یک‌هزار و ۲۰۹ نانوایی استان به این سیستم مجهز شدند که در مجموع، تعداد ۲ هزار و ۹۶۸ خبازی و بیش از ۷۵ درصد نانوایی استان دوگانه‌سوز هستند.

  نبیان در ادامه اظهار کرد: بنا به دستور موکد استاندار مقرر شد تا در هر شهر علاوه بر دوگانه سوز کردن خبازی‌ها، برای خدمات رسانی در مواقع قطع برق هنگان بحران، دیزل ژنراتور هم تهیه شود.

  مدیر جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران ادامه داد: نکته بعدی در زمان بحران، آن است که میزان آرد تحویلی به انبارهای شهر به‌نحوی باشد که در زمان بحران تا ۴۸ ساعت پاسخگوی نیاز آن شهر باشد.

  گلایه نبیان از عدم حضور مدیران در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

  گفتنی است نکته قابل تأمل این جلسه آن‌هنگامی بود که نبیان چند تن از مدیران شهری و استانی را جهت ارائه توضیحات در خصوص عملکرد اداره متبوعشان خطاب کرد، اما با حضور معاونان آن‌ها مواجه شد که ضمن گلایه از این امر، تأکید کرد: شورای مدیریت بحران استان، الزاما تنها با حضور مدیران است.

  شایان ذکر است این شورا برای هماهنگی و مدیریت بحران دستگاه‌های استان در مواقع بحرانی نظیر زلزله، سیل، طوفان، برف و غیره و همچنین آمادگی هر یک از ارگان‌ها و ارائه خدمت‌رسانی به آسیب‌زدگان تشکیل و با شناسایی موارد و کاستی‌ها، با طرح موضوع نسبت به تقویت و رفع آن اقدام می‌کند.

  برچسب ها :

  نظرات