آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9396
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  روحانیونی‌ که از مشی سکوت پرهیز کردند مشاوران معتمد جامعتین هستند/هشدار نسبت به فتنه‌گران

  آوای شمال/ محمدنبی حبیبی‌ دبیرکل حزب موتفله اسلامی در همایش وحدت اصول‌گرایان که صبح امروز در دانشگاه فردوسی مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به ضرورت وحدت اصولگرایان اظهار داشت: شرایط ایجاد انسجام در داخل اصولگرایی در مقایسه با قبل از انتخاب ریاست جمهوری دولت یازدهم کاملاً متفاوت است و این تفاوت در جهت تقویت […]

  آوای شمال/ محمدنبی حبیبی‌ دبیرکل حزب موتفله اسلامی در همایش وحدت اصول‌گرایان که صبح امروز در دانشگاه فردوسی مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به ضرورت وحدت اصولگرایان اظهار داشت: شرایط ایجاد انسجام در داخل اصولگرایی در مقایسه با قبل از انتخاب ریاست جمهوری دولت یازدهم کاملاً متفاوت است و این تفاوت در جهت تقویت همگرایی اصولگرایان است.

  حبیبی اضافه کرد:‌ میل به همگرایی در داخل جلسات اصولگرایان افزایش یافته است حجت الاسلام تقوی ملاقات‌هایی را با مسئولان حزب موتلفه و همچنین مسئولین جبهه پایداری داشته است و همچنین حزب جبهه پایداری دیداری با اعضای جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز داشته است.

  وی با اشاره به دیدارهای حزب موتلفه با آیت‌الله یزدی و مصباح‌یزدی و سایر بزرگان روحانیت تصریح کرد:‌ این اقدامات و اقداماتی از قبیل تجمعات پرجمعیت اصولگرایان در استان‌های کشور و تشکیل جلسات استانی مسئولان تشکل‌های استانی با سلایق گوناگون همگی در جهت تقویت همگرایی در جریان اصولگرایی است.

  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد:‌ مجموع این اعمال مفید اما کافی نیست، توصیه بنده به همه اصولگرایان پرداختن به امر خطیر وحدت در شرایط فعلی است.

  حبیبی تأکید کرد: این همگرایی ضرورت واجب اصولگرایان در آستانه انتخابات است.

  وی با تأکید بر این که اصولگرایان هیچ راه دومی جز ائتلاف ندارند، یادآور شد: حاضر دانستن خداوند بر همه نیات ثبات و پایبندی به اصول و انعطاف در روش‌ها و سلایق و همچنین شناخت آسیب‌های قبلی و رفع آن‌ها از جمله مورادی است که باید سرلوحه کار اصولگرایان واقع شود.

  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان این که پرهیز از خودشیفتگی و ترجیح منفعت اصولگرایی به منافع حزبی و همچنین انطباق شرایط اصولگرایی با رهنمودهای آیت الله خامنه‌ای از ارکان اصلی اصولگرایی است،‌ گفت: این موارد اصولگرایان در وضعیت انقلابی ثابت قدم خواهد کرد.

  حبیبی با محوریت جامعه مدرسین و روحانیت مبارز به عنوان اتحاد جامعتین گفت: برای همگرایی اصولگرایان لازم می‌دانیم و معتقدیم تمام کسانی که پشت سرامام و رهبری شجاعانه حرکت کردند، از مشی سکوت که ریشه در حفظ خودشان به جای نظام دارد، پرهیز کردند این دسته از روحانیون مشاوران معتمد در مرحله تصمیم‌گیری جامعتین هستند.

  وی تصریح کرد:‌ از جمله این افراد شخصیت‌هایی مانند آیت‌الله مصباح است. محوریت جامعتین یعنی محوریت دو نهادی که ریشه در انقلاب دارند و از یک حقیقت واحد برآمده‌اند.

  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تلاش جریان رقیب برای همگرایی به ویژه پس از انتخابات دولت یازدهم تأکید کرد: بسیاری از اصلاح طلبان سعی می‌کنند اگر دولت عملکرد ضعیفی در بین عوام داشته باشد، شریک آن نباشند و اگر زمانی به عبور از روحانی رسیدند، راه‌شان هموار باشد.

  حبیبی ادامه داد:‌ مجموعه سیاست‌های اصلاح‌طلبان در رابطه با دولت دچار تناقض است، لذا انتظار می‌رود رئیس جمهور محترم به هیچ حزبی امکان استفاده ابزاری از امکانات دولت را ندهد و با آن دسته از دولتمردانی که چنین تفکری دارند، برخورد کند.

  وی با  بیان این که اخیراً برخی اصلاح طلبان و اعتدالیون از ضرورت داشتن لیست مشترک دم زده‌اند، البته ما اصل رقابت سالم اعتراضی نداریم ولی هشدار می‌دهیم فتنه‌گران ۸۸ به دنبال سواستفاده مجددند.

  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر این که طرد سران فتنه از طرف مدعیان اصلاح‌طلب یک ضرورت دنیوی و اخروی برای اصلاح‌طلبان است، گفت: خطر بازتولید فتنه در کمین است و عمده‌ترین سیاست داخلی سیاست بازتولید فتنه است و آمریکا از زنده کردن فتنه در کشور ناامید نیست.

  حبیبی اضافه کرد:‌ انتظار ما از اصلاح‌طلبانی که داعیه حمایت از رهبری را دارند، آن است که فتنه ۸۸ را خط قرمز بدانند و برخی از آن‌ها که در محافل خصوصی ادعای تقلب در انتخابات ۸۸ را واهی می‌دانند،‌آن را به صورت علنی نیز مطرح کنند و اقدامات ضدنظام سران فتنه را رسماً محکوم کنند و از آن‌ها تبری بجویند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد:‌راه حل اصلی ما برای تکرار نشدن این وقایع ۸۸ آن است که اصول‌گرایان ذره‌ای در ایجاد ائتلاف تردید نکنند تا فرش قرمزی در مقابل رقبای خود پهن نکرده باشند. 

  برچسب ها :

  نظرات