آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9319
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اعلام حمایت جامعه اسلامی دانشجویان از روند وحدت نیروهای اصولگرا /گذشت زمان تجمع اصحاب حق را ضروری‌تر می‌کند

  آوای شمال/ صبح امروز در اختتامیه همایش سراسری جامعه اسلامی دانشجویان که در مشهد مقدس برگزار شد، چند شخصیت اصولگرا از طیف‌های مختلف اصولگرایی ضمن حضور در این نشست وحدت خود را اعلام کردند. در ابتدای این مراسم پیام تصویری آیت‌الله جوادی‌آملی به همایش سراسری جامعه اسلامی دانشجویان پخش شد. آیت‌الله جوادی آملی در این […]

  آوای شمال/ صبح امروز در اختتامیه همایش سراسری جامعه اسلامی دانشجویان که در مشهد مقدس برگزار شد، چند شخصیت اصولگرا از طیف‌های مختلف اصولگرایی ضمن حضور در این نشست وحدت خود را اعلام کردند.

  در ابتدای این مراسم پیام تصویری آیت‌الله جوادی‌آملی به همایش سراسری جامعه اسلامی دانشجویان پخش شد. آیت‌الله جوادی آملی در این پیام در رابطه با تمدن‌سازی نوین اسلامی و بیداری دانشجویی سخنانی را مطرح کردند.
  گفتنی است محمدنبی حبیبی، قاسم روانبخش و حسینی وزیر سابق ارشاد دولت احمدی‌نژاد در این مراسم حضور داشتند و با استقرار در پشت میز وحدت بر وحدت اصولگرایان تأکید کردند.
  لازم به ذکر است اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در اختتامیه همایش سراسری خود با تأکید بر وحدت اصولگرایان بیانیه‌ای را پیرامون ابعاد مختلف این وحدت قرائت کرد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
  «وحدت کلمه به تعبیر زیبای امام (ره) رمز پیروزی ما بوده و خواهد بود. اهمیت، همگرایی و همچنین ضرورت تاریخی آن در میان نیروهای طرفدار گفتمان اصولگرایی امروزه به حدی واضح و مبرهن است که چرایی گفت‌وگو درباره آن بر هیچ کس پوشیده نیست. وحدت و همگرایی در حقیقت وسیله تجمیع ظرفیت‌ها و به حداکثر رساندن بازده فعالیت‌ها در میان نیروهای متعلق به یک گفتمان واحد است.
  گفتمان اصولگرایی در طول دوران حیات خویش همواره احترام به عقاید و سلایق گوناگون را یکی از اصول اولیه و اساسی خود تعریف کرده و همواره بر آن پایبند بوده است و بر همین اساس ما در جریان اصولگرایی شاهد حضور طیف‌های گوناگون، همراه با سلایق مختلف و متفاوت هستیم. لیکن همه جریان‌ها و طیف‌های اصولگرایی در یک نقطه با هم مشترک هستند و آن نیز اصول مشترک و اساسی و تغییرناپذیر اندیشه اصولگرایی است که عبارت از پایبندی عملی به آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع از اصل ولی فقیه است.
  جریان اصولگرایی در طول دوران پرافتخار خود در عرصه سیاسی کشور کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته و اقبال اساسی مردم و جامعه به این گفتمان مبین این نکته است. جلب نظر مردم عزیز ایران اسلامی و کسب پیروزی‌های درخشان و مستمر در طول یک دهه اخیر نیز گواه بزرگی بر این مطلب است اما آنچه مهم است توجه به این نکته است که همه این پیروزی‌ها و کامیابی‌ها در نتیجه وحدت، همدلی و همگرایی در میان ما بوده است. در تمام این برهه‌ها این همکار‌ی‌ها و همدلی‌ها بین جریان‌های مختلف اصولگرایی است که راهگشا بوده و ثمربخش است. کسب بیشترین کرسی‌ها در انتخابات شوراها در سال ۸۱، پیروزی قاطع اصولگرایی در انتخابات مجلس در سال ۸۲، پیروزی بزرگ و کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، استمرار این پیروزی‌ها در انتخابات مجلس هشتم، ایستادن بر صدر قله رقابت‌های سیاسی و شکستن رکورد بیشترین رأی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و کسب اکثریت کرسی‌های مجلس نهم در انتخابات سال ۹۰ همه و همه ثمره کوچکی از شجره وحدت بوده است.
  همچنین باید خاطرنشان کرد که حاصل تفرقه و اختلاف و واگرایی در میان ما نتایج انتخابات سال ۹۲ بوده است. چنانچه بر اساس تحلیل کارشناسان سیاسی شکست ما در این انتخابات شکستی تاکتیکی بوده و نه شکستی گفتمانی.
  همه این گزاره‌ها ما را بر اهمیت همدلی در میان جریان‌های مختلف اصولگرایی رهنمون می‌کند. خوشبختانه در یک سال اخیر شاهد تکاپو و جنب و جوش‌های فراوانی برای زمینه‌سازی همنشینی نیروهای دلبسته به انقلاب بوده‌ایم.
  اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور به عنوان یک تشکل دانشجویی سیاسی و ارزشی از همه کسانی که در این برهه حساس به نقش آفرینی پرداختند تقدیر و قدردانی کرده و به صورت ویژه از زحمات و نقش‌آفرینی‌های عمده روحانی ارجمند حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی سپاسگزاری می‌کند که زحمت یکساله تمام گردهمایی‌ها و هم‌اندیشی‌های جریان اصولگرایی بر دوش این عالم وارسته بوده است.
  با توجه به مقدمات فوق می‌توان چنین اظهار نظر کرد که وحدت بزرگ و سیاسیون جریان اصولگرا در این برهه حساس خواسته و مطالبه تمام مردم عزیز طرفدار این گفتمان و همچنین فعالین سیاسی و فرهنگی جبهه بزرگ اصولگرایی است.
  جامعه اسلامی دانشجویان با لحاظ کردن نکات فوق ضمن حمایت از فرایند طی شده نشست‌ها و جلسات همگرایی در یک سال اخیر ادامه چنین روندی را به عنوان مطالبه اصلی خود از بزرگان اهداف،‌گروه‌ها و فعالین سیاسی اصولگرا مطرح می‌کند و یادآور می‌شود که چنین رویکردی اکنون مطالبه همه قاعده هرم اصولگرایی از رأس هرم آن است.
  جامعه اسلامی دانشجویان همچنین در راستای مباحث مربوط به وحدت در میان نیروهای اصولگرا ذکر نکات زیر را لازم و ضروری می‌داند:
  ۱-انقلاب اسلامی ایران به فرموده رهبر کبیر آن نتیجه وحدت کلمه، اتحاد و همدلی بوده است. آشکار است که استمرار این کامیابی‌ها نیازمند همان همدلی‌ها و همگرایی‌ها است. امروز لازمه حضور قاطع و استوار نیروهای معتقد به انقلاب اسلامی، همگرایی،‌اتحاد و همدلی است.
  ۲-روحانیت انقلابی در فرهنگ اسلامی ما جایگاهی والا در صیانت و حراست از انقلاب اسلامی و دین مبین اسلام دارد. چنانچه در طول تاریخ نیز این روحانیت بوده که ضامن عدم انحراف و التقاط در آموزه‌های تشیع اسلامی بوده است. اندیشه و گفتمان اصولگرایی با اعتقاد راسخ به چنین جایگاه و مرتبه‌ای برای عالمان دینی همواره آن را مرجع و راهنمای خود در مسیر حرکت خود قرار داده است. عالمان دینی برای ما روشنگر مسیر و هدایتگر ما در مسیر سیاسی‌مان بوده است چرا که اعتقاد راسخ ما این است که سیاست ما عین دیانت ماست. جریان اصولگرایی همواره با اعتقاد به چنین مبانی استوار و اصولی خود به روحانیون اصیل انقلابی و اسلامی رجوع کرده و از آنها طلب ارشاد و راهنمایی داشته است.
  تبلور چنین نگاهی را می‌توان در مرجعیت سیاسی عالمان وارسته‌ای چون آیت‌الله مهدوی‌کنی (ره) و آیت‌الله موحدی کرمانی و آیت‌الله مصباح یزدی جست‌وجو کرد.
  رابطه ما با روحانیت اصیل انقلابی رابطه نظارت آنها بر ماست که هیچکس را در برابر انحراف از رجوع به عالمان انقلابی گریزی نیست.
  امروز نیز جریان‌ها و طیف‌های مختلف اصولگرایی خود را از چنین نعمت پرباری محروم نخواهند کرد که مقدم بر وحدت ظاهری وحدت باطنی است امروز می‌بایست همه جریان‌های اصولگرا اختلافات و کدورت‌های سیاسی گذشته را به فراموشی بسپارند و جز در مقام آسیب‌شناسی آن هم در زیر سقف گفت‌وگوهای خصوصی و تخصصی از مطرح کردن آن بپرهیزند که امروز با توجه به بصیرت و شناخت فضای سیاسی جامعه توسط سیاست‌ورزان سران اصولگرا این مهم تحقق یافته است.
  وحدت اصولگرایان در استان‌های مختلف در حال انجام است و نتایج ملموس آن ان‌شاءالله در حضور منسجم، منظم و متحد نیروهای اصولگرا در انتخابات سال ۹۴ و طعم شیرین پیروزی پس از آن قابل درک خواهد بود.
  ۴-نیروهای اجتماعی اصولگرایان نقش بسزایی در یک سال آینده خواهند داشت. چنانچه ذکر شد نباید درباره اختلافات موجود و طبیعی در بین طیف‌های گوناگون به گونه‌ای غیرتخصصی و بیرون از جلسات گفت‌وگوهای درون و بیرون از جلسات گفت‌وگوهای درون‌گروهی بحث کرد. الزامات چنین روشی باید توسط نیروهای اجتماعی اعم از تحلیلگران، روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، نشریات و بدنه اجتماعی نیروهای اصولگرا لحاظ شود.
  چنانچه در یک سال گذشته چنین رویه‌ای طی شده و افق روشنی را پیش رویمان گشوده است.
  در انتها اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور ضمن حمایت چند باره خود از روند وحدت نیروهای اصولگرا از خداوند منان سربلندی، موفقیت و پیروزی را برای همه معتقدان به آرمان‌های انقلاب اسلامی مسئلت دارد.»

  برچسب ها :

  نظرات