آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9307
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  امضای چارچوب سند جامع همکاری بین ایران و افغانستان در سفر اشرف غنی به تهران

  آوای شمال/ محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، در ادامه دیدار با مقامات افغانستان، با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. وی در این دیدار، سند جامع همکاری بین ایران و افغانستان را سندی راهبردی بین دو کشور دانست و گفت: امیدواریم در سفر رئیس‌جمهور افغانستان به ایران که در […]

  آوای شمال/ محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، در ادامه دیدار با مقامات افغانستان، با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

  وی در این دیدار، سند جامع همکاری بین ایران و افغانستان را سندی راهبردی بین دو کشور دانست و گفت: امیدواریم در سفر رئیس‌جمهور افغانستان به ایران که در آینده نزدیک انجام می‌گیرد، چارچوب این سند مهم همکاری به تایید روسای جمهور برسد.

  معاون اجرایی رئیس‌جمهور درباره پیمان و سند جامع همکاری بین دو کشور، گفت: پیمان و سند جامع همکاری بین ایران و افغانستان، همه عرصه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را تعقیب می‌کند.

  معاون اجرایی رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه بخشی از این سند حاوی مفاد دقیق و روشن در حوزه‌های امنیتی و همکاری‌های تکنیکی است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در زمینه ارائه کمک‌های فنی در همه عرصه‌ها در کنار ملت افغانستان باشد.

  شریعتمداری با ابراز خرسندی از حرکت افغانستان در جهت تثبیت کابینه وحدت ملی در این کشور، گفت: درایت و شایستگی مسئولان سیاسی افغانستان در تشکیل دولت وحدت ملی، نقشی بی‌بدیل در این برهه حساس از تاریخ افغانستان، در تاریخ این کشور برجای خواهد گذاشت.

  معاون اجرایی رئیس‌جمهوری با تاکید بر حمایت همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران از افغانستان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حضور در عرصه‌های گوناگون مربوط به توسعه همه‌جانبه افغانستان را کاری ارزشمند به لحاظ اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در افغانستان و منطقه می‌داند.

  شریعتمداری در ادامه با ابراز خرسندی نسبت به دقیق‌تر و عمیق‌تر شدن روند اقتصادی افغانستان، خاطرنشان کرد: برای توسعه روابط دو کشور باید قدم‌های موثرتری برداشته شود.

  معاون اجرایی رئیس جمهوری در بخش دیگر سخنانش با اشاره به رنجی که بشریت از افراط و خشونت می‌برد، اظهار داشت: در زمینه کنترل بعضی از اعمال همراه با توحش که از سوی بعضی تحت عنوان اسلام عرضه می‌شود، همه ما هم به لحاظ تحلیل موضوع و هم به لحاظ عمل باید در کنار هم باشیم چراکه برخورد با این پدیده شوم در منطقه بدون همراهی و همگامی منطقه‌ای ممکن نخواهد بود.

  عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان نیز در این دیدار با تأکید بر اجرایی‌سازی اهداف و برنامه‌های دولت وحدت ملی افغانستان، رسیدگی به امور خانواده شهدا و افراد دارای معلولیت در این کشور را از وظایف دینی و ملی خود دانست.

  وی درباره وضعیت کابینه افغانستان نیز گفت: تعهد دولت وحدت ملی این است که هر چه زودتر باقی مانده اعضای کابینه را معرفی کند و پارلمان افغانستان نیز مسئولیت خود درباره رأی اعتماد به اعضای معرفی شده کابینه را ادا کند. امیدواریم با تکمیل کابینه، همه مشغول خدمت صادقانه به مردم افغانستان باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات