آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 91607
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  ایران همواره از حقوق ملت مظلوم فلسطین و جایگاه والای قبله اول مسلمانان دفاع می‌کند

  دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از حقوق ملت مظلوم فلسطین و جایگاه والای قبله نخست مسلمانان دفاع کرده و خواهد کرد.

  آوای شمال/ حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل صبح امروز یکشنبه (۱۹ آذرماه ۹۶) با سعود بن احمد البروانی سفیر عمان در تهران با دیدار و گفت‌وگو کرد.

  امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه روابط مثبت میان دو کشور ایران و عمان گفت: روابط ممتاز و دوستانه‌ای در همه عرصه ها بین تهران و مسقط برقرار است.

  وی در ادامه افزود: عمان نقش برجسته ای در کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه‌ای و بین المللی داشته است که ما از این نقش ارزشمند قدر دانی می کنیم.

  دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور  آمریکا مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره  از حقوق ملت مظلوم فلسطین و جایگاه والای قبله نخست مسلمانان دفاع کرده و خواهد کرد.

  وی تصریح کرد: قدس متعلق به جهان اسلام و همه کشورهای اسلامی است و ما در کنار دیگر کشورهای اسلامی مخالف شکل گیری چنین اقدامی هستیم.

  سعود بن احمد البروانی سفیر عمان در تهران نیز در این دیدار با استقبال از افزایش تماس های مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور؛ تداوم مشورت های پارلمانی و سیاسی دو کشور را در کمک به حل بحران های منطقه ای سازنده دانست.

  وی همچنین بر بکارگیری راه حل سیاسی و گفتگو جهت برون یافت از مشکلات منطقه تاکید کرد.

   طرفین در این دیدار در رابطه با برخی مسائل مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.

   

  برچسب ها :

  نظرات