آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9137
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آمریکا بداند کدخدای عالم نیست/برای حل مشکل اقتصاد معامله نمی‌کنیم

  آوای شمال/ سردار یدالله جوانی در گفتگو با برنامه «من طهران» شبکه العالم، در پاسخ به این موضوع که نشریه وال استریت ژورنال درباره نامه رهبری به اوباما نوشته است که مقام معظم رهبری این نامه را با احترام پاسخ داده، اما هیچ گونه تعهدی برای همکاری با آمریکا را نپذیرفته و ضمنا از سیاست […]

  آوای شمال/ سردار یدالله جوانی در گفتگو با برنامه «من طهران» شبکه العالم، در پاسخ به این موضوع که نشریه وال استریت ژورنال درباره نامه رهبری به اوباما نوشته است که مقام معظم رهبری این نامه را با احترام پاسخ داده، اما هیچ گونه تعهدی برای همکاری با آمریکا را نپذیرفته و ضمنا از سیاست واشنگتن در برابر ایران در شش دهه گذشته انتقاد کرده است، یادآور شد: همانگونه که در گذشته در رسانه ها مطرح شد و به ویژه مقام معظم رهبری هم در مقاطعی به این موضوع اشاره کرده‌اند، رئیس جمهوری آمریکا مکاتباتی را با جمهوری اسلامی ایران و به ویژه مقام معظم رهبری داشته است.

  وی افزود: به این مکاتبات پاسخ داده شده و همانگونه که اشاره شده، این پاسخ‌ها محترمانه، معقول و منطقی است، اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که آمریکایی ها بر خلاف برخی ادعاها و شعارهایی که می‌دهند، در عمل دچار مشکلاتی شده اند که رهایی از آن را در همکاری و تعامل با جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.

  مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران یادآور شد: آقای دیوید کوهن (معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا) چند روز قبل گفت ایرانی‌ها گیر افتاده اند و با دست‌های بسته پای میز مذاکره آمده‌اند، اما مقام معظم رهبری در فرمایشات خودشان در ۱۹ بهمن ماه در جمع کارکنان و فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی فرمودند، کسی که گیر افتاده فعلا آمریکایی‌ها هستند و ملت ایران دستش باز است و موقعیت برتر و عالی در منطقه دارد.

  جوانی تأکید کرد: آمریکایی ها در منطقه مشکلات زیادی دارند که یکی از آنها همین گروه‌های خودساخته تروریستی است که از یک طرف می‌خواهند با نا آرام کردن منطقه بهانه حضور در آن را داشته باشند و بر روند بیداری اسلامی و جمهوری اسلامی اعمال فشار کنند و از طرفی، می‌خواهند که تروریست ها تحت کنترل خودشان باشند و وقتی که برخی از تهدیدهای این گروه‌ها آشکار شد، بحث ائتلاف ضد داعش را مطرح کردند و خواستند با جمهوری اسلامی همکاری کنند و در همین زمینه هم درخواست ارسال کردند.

  وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هم در زمانی که بیمارستان بودند، موقع ترخیص به این موضوع اشاره ای کردند و ممکن است که بعدا در قالب نامه هم آن را به نگارش در آورده باشند.

  مبارزه آمریکا با داعش صادقانه نیست/ ایران وارد این همکاری نخواهد شد

  مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: مقام معظم رهبری همچنین ضمن اشاره به درخواست سفیر آمریکا در عراق از مسئولان جمهوری اسلامی برای مذاکره به منظور مقابله با داعش، نکته ای را برجسته کردند و آن این که اساسا پشت فتنه ای که در عراق شکل گرفته، خود آمریکایی‌ها هستند و آنها از جمله کسانی هستند که نقش اصلی را در شکل‌دهی به این گروه‌های تروریستی داشته اند و در سوریه و عراق بحران آفریده‌اند؛ در نتیجه مبارزه با داعش از روی صداقت نیست.

  جوانی گفت: ایران نیز وارد چنین همکاری نخواهد شد؛ گرچه کشور ما مواضعش درباره گروه‌های تروریستی مشخص است، زیرا این گروهها ساخته و پرداخته کشورهای بیگانه و مرتجعین در منطقه، با هدف نا امن کردن منطقه هستند و در نتیجه، ما به همکاری با ملت، ارتش و دولت سوریه و عراق ادامه می دهیم و بیشترین ضربه ها هم با کمکی که ما کرده ایم، به تروریست ها وارد آمده است.

  سردار جوانی تاکید کرد: آمریکایی ها تا به امروز مسیر اشتباهی رفته اند و اگر اصرار بر ادامه آن داشته باشند، روز به روز به مشکلاتشان اضافه می شود؛ کسانی که چهار سال قبل بحران سوریه را به وجود آوردند، تصور می کردند که سه چهار ماهه بشار اسد را سرنگون کرده و سوریه را مانند برخی کشورهای سرسپرده در اختیار خودشان خواهند گرفت، اما دیدیم با این همه هزینه و تلفاتی که به ملت سوریه تحمیل کردند، آنها مقاومت کردند و این موضوع ثابت شد که در سوریه حکومت مشروع و مردمی برقرار است و در انتخابات هم این موضوع بیشتر مشخص شد.

  مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تاکید براینکه آمریکایی ها باید بپذیرند که کدخدای جهان نیستند و باید حقوق ملت ها مخصوصا در غرب آسیا را به رسمیت بشناسند، یادآور شد: همین امروز آنها ادعای مبارزه با داعش را دارند، اما هربار تروریست ها در محاصره قرار گرفته اند، آمریکایی ها محموله سلاح و غذا برای آنها فرو فرستاده اند؛ برای همین به نظر نمی آید به این زودی در مواضع آمریکایی ها چرخش و تغییری مشاهده شود. آنان نیز احتمالا مانند سایر ابرقدرت ها تا جایی پیش خواهند رفت که به فروپاشی برسند.

  برای حل مشکلات اقتصادی معامله نمی‌کنیم

  وی گفت: آنچه مقام های رسمی ایران تاکید کرده اند، مذاکرات با آمریکا فقط در موضوع هسته ای است و لا غیر؛ اگرچه آمریکایی ها تلاش می کنند سایر مسایل مانند برنامه موشکی یا همکاری برای مبارزه با داعش را مطرح کنند؛ اما جمهوری اسلامی ایران نپذیرفته است. آنها چون مشکلات فراوانی در منطقه دارند وعده می‌دهند که اگر ایران در منطقه برای برخی پرونده ها همکاری کند، آنها نیز در پرونده هسته ای بیشتر همکاری می کنند که این یک دروغ بیش نیست.

  سردار جوانی بیان کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس «یاری مظلومان و دشمنی با ظالمان» استوار است و برای حل مشکلات اقتصادی خود معامله نمی‌کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات