آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9125
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  رصد نفس دشمنان در پایگاه‌هایشان با رادار ۳ هزار کیلومتری

  آوای شمال/ میر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به توانمندی راداری این قرارگاه اظهار داشت: ما در خصوص رادار سپهر هیچ گلوگاهی نداریم. وی افزود: در همین راستا بالای ۴۰درصد اقدامات استقراری هم به پایان رسیده و هیچ گره‌ای در کار نیست. اسماعیلی تأکید کرد: این رادار […]

  آوای شمال/ میر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به توانمندی راداری این قرارگاه اظهار داشت: ما در خصوص رادار سپهر هیچ گلوگاهی نداریم.

  وی افزود: در همین راستا بالای ۴۰درصد اقدامات استقراری هم به پایان رسیده و هیچ گره‌ای در کار نیست.

  اسماعیلی تأکید کرد: این رادار در آینده با استقرار نهایی در شبکه یک پارچه پدافند هوایی قرار می‌گیرد و با برد ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰کیلومتر می‌توانیم نفس دشمن را در پایگاه‌های خودشان احساس کنیم.

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاطرنشان کرد: با رادار سپهر ما دشمن را در دوردست هم رصد و هم مراقبت می‌کنیم و این شامل کشورها و هدف‌های تحت برد این رادار می‌شود.

  اسماعیلی اظهار داشت: با برد بیش از ۲۵۰۰کیلومتری این رادار ما می‌توانیم نوعی دفاع در عمق داشته باشیم و از آسمان کشور پیش از ورود تهدیدات حفاظت کنیم.

  به گزارش فارس، «سپهر» یک رادار برد بلند است که اهداف رادار گریز با سطح مقطع بسیار پایین را کشف و قابلیت شناسسایی تمامی اهداف در ارتفاع پست، ارتفاع متوسط و ارتفاع بالا را دارد و اهداف ریز پرنده، موشکهای بالستیک و نیمه بالستیک و نیز موشکهای کروز به راحتی توسط این رادار کشف وشناسایی می شوند.

  برچسب ها :

  نظرات