آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9122
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سلاح هایی برای کشتار مردم از جنس دستان داعش

  آوای شمال/ در تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از سوی داعش، سلاح ها و تجهیزات نظامی دست ساز دیده می شود که داعش ادعا می کند ساخت این گروهک است. سایت مغربی “هسپرس” در گزارشی در این خصوص نوشت: این سلاح ها شامل توپ های موسوم به “توپ خلافت”، بمب و موشک های “فاروق”، “خلافت” […]

  آوای شمال/ در تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از سوی داعش، سلاح ها و تجهیزات نظامی دست ساز دیده می شود که داعش ادعا می کند ساخت این گروهک است.

  سایت مغربی “هسپرس” در گزارشی در این خصوص نوشت: این سلاح ها شامل توپ های موسوم به “توپ خلافت”، بمب و موشک های “فاروق”، “خلافت” و “زلزال” است و منابع نزدیک به داعش اعلام کردند که عناصر این گروه از جمله عناصر مغربی، این سلاح ها را در کارگاه های داعش در مناطق مختلف در سوریه و عراق، می سازند.
  سایت های هوادار گروه تروریستی داعش تاکید کرده اند که شماری از عناصر این گروه با تابعیت های مختلف از جمله تابعیت مغربی، در ساخت این سلاح ها نقش دارند زیرا این گروه افراطی عناصر خود را در زمینه فعالیت های مختلف و با پرداخت مبالغی، دسته بندی کرده است به طوری که برخی به آموزش در مدارس و برخی دیگر نیز به  قضاوت در دادگاه ها و غیره مشغولند.
  یکی دیگر از تجهیزاتی که عبارت “ساخت کارگاه های دولت اسلامی” بر آن حک شده و در این ویدیو نمایش داده می شود، “صدا خفه کن” ویژه تیربار است و ادعا می شود که این سلاح ساخت یک گارگاه مهندسی در بغداد است که مطابق استانداردهای بین المللی ساخته شده است.
  در این ویدیو تصاویری از کارگاه های داعش و عناصر نقابدار این گروه که در این کارگاه ها فعالیت می کنند و نیز دستگاه های ذوب آهن و …دیده می شود؛ در ادامه صحنه های دیگری از تمرین یک عنصر داعشی دیگر با این سلاح جدید دیده می شود که برای انجام عملیات در بغداد تدارک می بیند.
  در بخش دیگری از این تصاویر تعداد دیگری از عناصر داعش در کارگاه های ساخت سلاح های ابتدایی ویژه ساخت سلاح های گرم دیده می شود که با دستکش های پلاستیکی و لباس نظامی و ریش بلند سرگرم ساخت موشک های با وزن متوسط و گلوله توپ با برد متوسط هستند.
  این تصاویر درحالی منتشر می شود که دیگر فیلمها و عکسهای منتشر شده از گروه تروریستی داعش بیانگر آن است که عناصر این گروه تروریستی از سلاح ها و تجهیزات نظامی پیشرفته ای برخوردارند که از طریق کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه به دست آنها رسیده است.

  برچسب ها :

  نظرات