آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ , Friday 19 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 91161
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  معاون وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد:

  سرمایه‌گذاری ۱۰هزار میلیارد ریالی حوزه اقتصاد آی‌تی در مازندران/ رتبه دوم مازندران در حوزه آی‌تی کشور

  معاون وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سرمايه‌گذاری انجام شده در استان باعث توسعه زير ساخت‌ها می‌شود، گفت: مازندران رتبه دوم در حوزه ICT در كشور را داراست.

  آوای شمال/ مرتضی براری در همایش بزرگداشت روز مجلس که در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد برگزار شد، با بیان اینکه سرمایه‌گذاری انجام شده در استان باعث توسعه زیر ساخت‌ها می‌شود، اظهار کرد: مازندران رتبه دوم در حوزه ICT در کشور را داراست و مهمترین دغدغه ما در شهرستان‌ها در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی است.

  وی افزود: امروزه دولت به صورت جدی به دنبال کم کردن هزینه‌های مردم با استفاده از فناوری بوده تا با ایجاد کسب و کار شرایط و خدمات بهتری را برای مردم فراهم سازد.

  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ICT مهمترین اقتصاد پیشران توسعه و موتور توسعه محسوب می‌شود، عنوان کرد: ما با استفاده از ICT می‌توانیم در استان باعث رونق اقتصاد کشاورزی و گردشگری، کاهش هزینه‌ها شده و با توجه به اینکه ICT همه شاخص‌های توسعه را به همراه دارد باعث ارتقاء این صنعت در استان باشیم.

  این مسؤول یکی از سبدهای درآمدی جدید در شهرستان محمودآباد را سبد ICT دانست و بیان کرد: مهمترین سبدهای در آمدی ما در استان در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، طیور و صنایع مرتبط با دریا بوده و با نگاه جدید به این سبد درآمدی می‌توانیم در حوزه کسب و کار باعث رونق اقتصادی در استان شویم.

  وی ادامه داد: محمودآباد تقریباً دوازده‌صدم درصد جمعیت کشور را داراست که تعداد سیم کارت‌های موبایل این شهرستان از تعداد جمعیت بیشتر است که سه برابر بودجه عمرانی شهرستان را شامل می‌شود.

  براری خاطرنشان کرد: اقتصاد دیجیتال مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است که دو دهه مقام معظم رهبری بر آن تأکید داشته یعنی اقتصاد مبتنی بر خلاقیت، نوع‌آوری و نیروی انسانی است.

  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان برای رونق اقتصاد دیجیتال در شهرستان ۴ حوزه را معرفی کرده و تصریح کرد: نیروی انسانی توانمند، زیر ساخت‌های آماده، ورود سرمایه گذاران در حوزه اقتصاد دیجیتال و اعتقاد مسؤولان شهرستانی به حوزه ICT باعث توسعه زیر ساخت‌ها شده و مراتب ایجاد اشتغال را فراهم می‌کند.

  برچسب ها :

  نظرات