آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 91155
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  در بازار جهانی

  قیمت نفت کاهش یافت/ هر بشکه ۶۲.۶ دلار

  قیمت نفت با انتشار گزارشی در مورد افزایش ذخایر سوخت آمریکا، در بازارهای جهانی کاهش یافت و به 62.65 دلار در هر بشکه رسید.

  آوای شمال/ قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی با افزایش ذخایر نفت آمریکا کاهش یافت.

  هر بشکه نفت برنت با ۲۱ سنت کاهش ۶۲٫۶۵ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۹ سنت کاهش ۵۷٫۳۳ دلار معامله شد.

  به گفته تاجران، پس از گزارش آمریکن پترولیوم در اواخر دیروز مبنی بر افزایش۹٫۲ میلیون بشکه ای ذخایر بنزین آمریکا در هفته منتهی به اول دسامبر و افزایش ۴٫۳ میلیون بشکه ای ذخایر فراورده‌های نفتی شامل سوخت موتور دیزل و نفت کوره، قیمت‌ها کاهش یافت.

  آگاهان در این زمینه افزودند: افزایش ذخایر سوخت نشان دهنده تقاضای ضعیف در بازار است که این عامل از کاهش ۵٫۵ میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت خام آمریکا پیشی گرفت (و قیمت ها را کاهش داد.) ذخایر امریکا به ۴۵۱٫۸ میلیون بشکه کاهش یافته است.

  در عین حال، توافق کاهش تولید اوپک و کشورهایی نظیر روسیه که هفته گذشته تا پایان سال ۲۰۱۸  تمدید شد، قیمت نفت برنت را از ماه ژوئن تاکنون ۴۰ درصد بالا برده و از اوایل سال ۲۰۱۶ تاکنون افزایش ۱۳۰ درصدی را برای این نوع نفت رقم زده است. قیمت نفت برنت  در اوایل ۲۰۱۶ به کمترین قیمت از سال ۲۰۰۳ رسید.

  باتوجه به اینکه کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۱۸ پابرجاست، تحلیلگران می‌گویند قیمت نفت خام به خوبی تقویت شده است.

  بانک آمریکا مریل لینچ در چشم انداز ۲۰۱۸ خود اعلام کرد: «قیمت نفت برنت تا نیمه سال ۲۰۱۸ به علت تقاضای جهانی بالا و کاهش عرضه می تواند تا ۷۰ دلار در هر بشکه بالا رود.»

  عاملی که تلاش های اوپک و روسیه برای کاهش عرضه و افزایش قیمت ها را از بین می برد، تولید نفت آمریکاست که از نیمه ۲۰۱۶ تاکنون ۱۵ درصد افزایش یافته و به ۹٫۶۸ میلیون بشکه روز رسیده است.

  فوآد رزاق زاده، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «تولیدکنندگان نفت آمریکا همچنان به سهم گرفتن از بازار ادامه می دهند.»

  جرجی اسلاووف، رئیس بخش تحقیقات مارکس اسپکتورن گفت: اما عملکرد اقتصاد ضعیف تر و کاهش ظرفیت بهره برداری پالایشگاه در سه ماهه نخست می‌تواند تقاضا برای نفت را کاهش دهد و قیمت ها را پایین بیاورد.

  «تقاضا ثابت مانده و این عامل دلیل اصلی برای ماست که هنوز نفت را بالای ۶۰ دلار در هر بشکه می بینیم. این وضعیت با رسیدن به سال ۲۰۱۸ احتمالا تغییر می‌کند.»

   

  برچسب ها :

  نظرات