آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 91119
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  چگونه هنگام خرید از شناسه‌دار بودن (رجیستری) تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنیم؟ + فیلم

  مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا با حضور در برنامه تیتر امشب درباره چگونگی روند اطمینان از شناسه‌دار بودن (رجیستری) تلفن همراه توضیح داد.

  آوای شمال/ فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شب گذشته با حضور در برنامه تیتر امشب اعلام کرد که مرحله اصلی طرح شناسه دار کردن تلفن همراه (رجیستری) با ثبت گوشی ها و تبلت های اپل شروع می شود و تا یکی دو ماه دیگر بقیه برندهای گوشی و تبلت هم مشمول طرح خواهند شد.

  در این برنامه، دهقانی نسب، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و فلاح جوشقانی در مورد اجرایی شدن فاز دوم طرح شناسه دار کردن (رجیستری) تلفن همراه توضیحاتی ارائه دادند.

  دهقانی نسب، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: خریداران گوشی همراه باید کدشناسایی ۱۵ رقمی گوشی ای را که می خواهند بخرند با شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷* به سامانه شناسه دار کردن گوشی (رجیستری) ارسال کنند. بعد از آن پیامکی به آنها ارسال خواهد شد که محتوای آن یا گوشی را تایید می کند یا نمی کند، اگر تایید کند می توانند بقیه مراحل را هم انجام دهند و گوشی را فعال سازی کنند، اما اگر پیامی گرفتند مبنی بر این که این گوشی ثبت نشده است نباید آن را بخرند چون آن گوشی قاچاق است و بعد از ۳۰ روز غیر فعال خواهد شد.

  وی افزود: فروشنده و خریداران گوشی حتما باید کد گوشی را روی فاکتور بنویسند و فاکتور فروش تلفن هم باید ممهور به مهر فروشگاه شود. کد فعال سازی گوشی هم در اختیار فروشندگان گذاشته شده است و خریداران بعد از تایید اصالت گوشی یا تبلت باید آن را از فروشنده بگیرند.

  در ادامه می توانید ویدئوی کامل از چگونگی روند اطمینان از شناسه‌دار بودن (رجیستری) تلفن همراه خود و همچنین فعال سازی گوشی خریداری شده، مشاهده کنید.

  کد ویدیو

  برچسب ها :

  نظرات