آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 91093
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  آیت‌الله سعیدی:

  نباید در حق شهدای روحانی جفا شود/ دشمن به دنبال کم‌رنگ نشان دادن نقش روحانیت در نهضت‌های بزرگ است

  تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه تجلیل از مقام شهدای روحانی، تجلیل از اسلام، اهل بیت(ع) و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت ولیعصر(عج) است، گفت: دشمن به دنبال کم‌رنگ نشان دادن نقش روحانیت در نهضت‌های بزرگ است.

  آوای شمال/ آیت‌الله سید محمد سعیدی عصر امروز دیدار اعضای شورای عالی کنگره شهدای روحانی قم اظهار کرد: آنچه در حال انجام است، در صورت اجرای مدبرانه و با درایت، کاری اثرگذار و ارزشمند است.

  وی با بیان اینکه مردم خود نسبت به نقش روحانیت در عرصه جهاد و شهادت اطلاع دارند و قدرشناس این قشر از جامعه هستند، گفت: وظیفه اقتضاء می‌کند همانطور که شهرهای مختلف نسبت به بزرگداشت شهدای خود آیین‌هایی برگزار می‌کنند، ما نیز بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب از شهدای روحانی قبل و بعد از انقلاب تجلیل به عمل آوریم.

  تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: تاکنون درباره نقش علما و روحانیت در این نهضت‌ها، آنگونه که در شأن آن‌ها باشد، سخن زیادی گفته نشده است، البته عوامل و دست‌هایی نیز در کار هستند که نمی‌خواهند این نقش برای مردم بازگو شود.

  وی با بیان اینکه در هر نهضتی که نقش علما، روحانیون، اندیشمندان و تأثیرگذاران برجسته شود، برای دشمنان قابل تحمل نیست، گفت: آنها خوف دارند که این نقش‌ها مستمراً ادامه داشته باشد، نقش‌هایی که مزاحم دشمنی‌ها و تلاش‌های آنها در مسیر خدشه دار کردن اسلام است.

  آیت‌الله سعیدی با اشاره به نقش انقلاب اسلامی در تربیت شخصیت‌های دینی برجسته و تأثیرگذار در جهان گفت: در دامان مکتب اهل بیت و انقلاب اسلامی ایران، شخصیت‌های برجسته‌ای در سراسر جهان از جمله لبنان و یمن حضور یافتند که با شجاعت در برابر استکبار ایستاده اند.

  وی ادامه داد: هدف ما از تجلیل و گرامیداشت یاد شهدای روحانی، مبالغه درباره روحانیت نیست که در این مسیر دچار بزرگ‌گویی شویم، از سوی دیگر نباید بگذاریم در حق این‌ها جفا شود چراکه دشمن به دنبال کم‌رنگ نشان دادن نقش برجسته روحانیت در نهضت‌های بزرگ است.

  امام جمعه قم خاطرنشان کرد: مردم مطمئن هستند که وقتی طایفه‌ای از قشر دین، متفکرین و روحانیون سردمدار نهضت و حرکتی می‌شوند، درد دنیا و امور مادی ندارند، از این رو با آنها همراه می‌شوند، مسئله‌ای که در نهضت امام خمینی و پیروزی انقلاب اسلامی مشهود بود.

  وی گرامیداشت مقام شهدای روحانی را در مسیر وحدت و استحکام نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: استکبار جهانی بیت‌المقدس را محل حضور صهیونیست‌ها و مسجد النبی و مسجد الحرام را محلی برای حضور وهابیت قرار داد تا این مراکز وحدت جامعه اسلامی، به مراکز تفرقه و خشونت تبدیل شود؛ انقلاب اسلامی ایران نشان داد که دست وهابیت و صهیونیست در دست هم است و دنباله‌رو سیاست‌های خبیث استکباری است.

  سعیدی افزود: حکمت خداوند است که اگر مردم متحد و منسجم شوند، می‌توانند موفق شوند. مسئله وحدت و یکپارچگی به اندازه‌ای پربرکت و تأثیرگذار است که اگر پیروان باطل هم با یکدیگر اتحاد و انسجام داشته باشند، می‌توانند در مسیر باطل خود موفق شودند.

  وی خاطرنشان کرد: تجلیل از مقام شهدای روحانی، تجلیل از اسلام، رسول اکرم(ص)، اهل بیت(ع) و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت ولیعصر(عج) است. رضایت حضرت ولیعصر(عج) در این است که نایبان ایشان در صحنه حفظ شوند و مقام آنها گرامی داشته شود.

  انتهای پیام/ج/

   

  برچسب ها :

  نظرات