آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ , Monday 22 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 91091
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  میرسلیم در آئین بزرگداشت روز دانشجو:

  هیچ اقدام بجایی برای نجات دریاچه ارومیه صورت نگرفته است/ دانشجو باید در جامعه مطالبه‌گر باشد

  رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه شاهد خشک شدن دریاچه ارومیه بودیم اما هیچ اقدام به‌جایی انجام نشد،‌گفت: یکی دیگر از مشکلات کشور که برای آن چاره‌اندیشی نشده است آلودگی هواست.

  آوای شمال/ سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در آئین بزرگداشت روز دانشجو در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران گفت: باید قشر جوان به‌ویژه دانشجویان به حفظ و بقای نظام جمهوری اسلامی ایران توجه داشته باشند.

  میرسلیم با بیان اینکه دانشجویان باید مطلب حق را تشخیص دهند و تلاش کنند تا بتواند حق را به کرسی نشانده و به موفقیت کشور و جامعه یاری رسانند، افزود: نباید در دانشگاه‌ها ناهنجاری و بدرفتاری جایگزین انجام کارهای پژوهشی و علمی شود.

  رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: دانشجویان با صبر و آگاهی به مسائل سیاسی بپردازند؛ ایجاد تشکل‌های دانشجویی همسو با رسیدن به اهداف نظام واجب و ضروری است.

  وی تاکید کرد: کمتر از ۱۰۰ میلیارد دلار از انرژی و ذخایر کشور ازجمله گاز و نفت از بین می‌رود؛ می‌توان از نفت و گاز ایران برای تولید کالاهای دیگر استفاده کرد؛ باید در مبحث کم‌آبی کشور به‌صورت چشم‌گیر فعالیت داشته باشیم چرا که ایران جزو کم آب‌ترین کشورهای دنیا است؛ عمق ۳۰۰ متر برای حفر چاه در ایران قابل‌قبول نیست.

  میرسلیم خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در سطح کشور بیانگر عدم نظارت کافی دولت بوده است؛ این روند نشان‌دهنده این است که دولت در این زمینه فعالیت درخوری نداشته است.

  رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: شاهد خشک شدن دریاچه ارومیه بودیم اما هیچ اقدام به‌جایی انجام نشد. خشک شدن این دریاچه افزایش گردوغبار را به همراه خواهد داشت، یکی دیگر از مشکلات کشور که برای آن چاره‌اندیشی نشده است را می‌توان آلودگی هوا برشمرد؛ عامل بروز این موضوع وسایل نقلیه نا مناسب و عدم فرهنگ‌سازی در این راستا است که باید تدبیر درستی در این راستا اندیشیده شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات