آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 91079
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سید مصطفی میرسلیم:

  مجلس به جای پذیرش گفتمان دانشجویی سیاسی کاری می کند/ اقتصاد مقاومتی رمز خودکفایی ایران در برابر بدعهدی اروپا و آمریکاست

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اروپا با بدعهدی در برابر ایران نشان داد که همواره تحت تاثیر آمریکا بوده و جرات ندارد اقدامی برخلاف آنچه آمریکا دستور می دهد انجام دهد.

  آوای شمال/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درحاشیه بزرگداشت روز دانشجو که ۱۳ آذر ماه در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد زمینه انجام بحث های سیاسی – علمی دانشجویان را ارائه راه حل های مقبول علمی دانست و به خبرنگار تیتر۱ گفت: پس از ایستادگی باید پیشنهاد به دولت ارائه و در مجلس مطرح شود اما مجلسی ها در حال حاضر به جای انجام امور منطقی سیاسی کاری می کنند چون پشتوانه ای ندارند.

  سید مصطفی میر سلیم با اشاره به اینکه بارها به مجلس اعلام کرده ایم که برای ارائه راهکارهای اصولی از انجمن های علمی دعوت شود افزود: فرض کنید من یا دانشجویان یک انتقاد و حرف منطقی داریم چه کسی باید برای اجرا کردن گوش فرا دهد؟

  وی در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور در دولت خود گفتگوی آزادانه مانند زمان خاتمی و احمدی نژاد نداشته اند اظهار داشت: رئیس جمهور ادعا می کنند می خواهد اجازه دهند انتقاد صورت گیرد و گفتگو انجام شود و اگر گفتگویی نیز باشد هم آن را رو نمی کنند.

  میرسلیم درباره بدعهدی اروپا به ویژه فرانسه در روزهای اخیر به دنبال عدم تعهد آمریکا به توافق هسته ای تصریح کرد: اروپا همواره تحت تاثیر آمریکا بوده و جرات ندارد اقدامی برخلاف آنچه آمریکا دستور می دهد انجام دهد.

  وی گفت: در تمام قراردادهایی که با ما می نویسند ذیل آن عنوان می کنند که اگر تحریم شد این موارد منتفی خواهد بود لذا متاسفانه اروپایی ها مستقل نیستند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خاتمه در پاسخ به این سوال که موضع ایران در برابر بد عهدی های اروپا و آمریکا چگونه باید باشد اظهار داشت: ما باید به فکر خودمان باشیم و راهی که تعریف کرده ایم اقتصاد مقاومتی است لذا باید با خودکفایی به قدرت برسانیم و با تحقق این مهم اروپا و آمریکا نمی توانند در برابر ما قد علم کند.

  برچسب ها :

  نظرات