آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ , Monday 22 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 91077
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  عصر دیروز رخ داد:

  تیراندازی به سوی نیروهای ایرانی در بورالان/ وزارت خارجه ترکیه پیگیر ماجرا است

  بر اثر تیراندازی به سوی نیروهای مرزبانی و مهندسان شرکت آب در منطقه بورالان ماکو، تعدادی از نیروهای ایرانی شهید و زخمی شدند.

  آوای شمال/ تیراندازی عصر دوشنبه نیروهای ناشناس در منطقه مرزی بورالان ماکو در مرز ایران و ترکیه منجر به شهادت یکی از نیروهای مرزبانی و زخمی شدن ۳ تن دیگر شد.

  زخمی‌شدن ۴ نفر در این تیراندازی

  در همین راستا، شاهین علیزاده فرماندار ماکو در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: بر اثر این تیراندازی ۲ تن از نیروهای مرزبانی و ۲ نفر از کارشناسان سازمان آب زخمی شدند.

  وی، عنوان کرد: این تیراندازی حوالی ساعت ۱۶ عصر و در منطقه بورالان رخ داده است. نیروهای حاضر نیز برای بررسی حوزه‌های آّبریز  مرزی مابین میله‌های ۱۳ و ۱۴ حضور داشتند.

  پیگیر جدی وضعیت مصدومان حادثه هستیم

  در همین راستا، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز از پیگیری ماجرا توسط خود خبر داده و گفت: ۲ نفر از مجروحان به بیمارستان استان قارص ترکیه انتقاد داده شده‌اند که از طریق سفارت ایران در ترکیه پیگیر احوال آن‌ها هستم.

  وی، افزود: سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه در محل بستری مجروحان حاضر شده و از نزدیک در جریان اقدامات تیم پزشکی قرار دارد و گزارشات لازم را ارائه می‌دهد.

  شهادت یک مرزبان در منطقه مرزی ماکو/ وزیر خارجه ترکیه به ظریف قول پیگیری داد

  سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هم در این زمینه بیان داشت: در پی حادثه تیراندازی در شمال منطقه مرزی ماکو، یکی از مرزبانان به شهادت رسیده که در همین راستا وزیر خارجه ترکیه در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان این حادثه را تسلیت گفت.

  وی، افزود: در این تماس وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص پیگیری جدی ماجرا از سوی آنکارا اطمینان داده است.

  برچسب ها :

  نظرات