آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 21 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90871
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بازگشایی مجدد خط ۷ مترو ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد

  شهردار تهران گفت: حدود 400 میلیارد تومان بازگشایی مجدد خط 7 مترو بودجه نیاز دارد که البته با این مبلغ همه ایستگاه‌های خط 7 آماده نمی‌شود ولی ایمنی خط 7 لحاظ می‌شود و قابل استفاده خواهد شد.

  آوای شمال/ محمدعلی نجفی در جمع خبرنگاران درباره افتتاح ۵۳ پروژه عمرانی در منطقه ۱۱ تهران اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم نهضت خدمت‌رسانی به شهروندان را ادامه دهیم.

  وی ادامه داد: قرار شد در منطقه ۱۱، ۱۰ میدان میوه و تره‌بار دیگر احداث کنیم تا خدمت‌رسانی به شهروندان این منطقه افزایش پیدا کند.

  شهردار تهران درباره احداث بوستان دامپزشکی نیز گفت: با دستگاه‌های مختلف در این خصوص تعامل خوبی برقرار شد و این بوستان نیز مورد افتتاح قرار گرفت.

  نجفی درباره توافق با وزارت راه و شهرسازی درباره زمین‌های منطقه ۱۷ و ۱۸ نیز اظهار داشت: با توافق صورت گرفته ۱۷۰ هکتار از زمین‌های راه‌آهن مناطق ۱۷ و ۱۸ در اختیار شهرداری قرار گرفت که در این رابطه ۴۵۰ میلیارد تومان نیز شهرداری برای خرید زمین‌ها اختصاص داده است که از طریق املاک و امکانات و منابع شهرداری تهران پرداخت و تحویل شهرداری داده می‌شود.

  وی گفت: طرح جامعی برای این زمین در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه عرض زمین کم است و بارگذاری زیادی نمی‌توان آنجا انجام داد بخشی از فضای این زمین تبدیل به فضای سبز می‌شود و بخش دیگر نیز کاربری‌های دیگری خواهد داشت.

  شهردار تهران در بخش دیگری از سخنانش در خصوص پادگان ۰۶ گفت: با پادگان ۰۶ ارتش نیز هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم و اگر توافق لازم صورت بگیرد در قبال ارائه خدمات و املاک با ارتش اقدام خواهیم کرد.

  نجفی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه خط ۷ مترو چه زمانی افتتاح می‌شود، گفت: سال‌هاست یک سوم بودجه شهرداری تهران از طریق منابع غیرنقدی تأمین می‌شود و شهرداری بخشی از املاک در اختیار خود را به فروش می‌رساند تا برای فعالیت‌های عمومی خود هزینه کند.

  وی ادامه داد: بودجه امسال شهرداری نیز بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان به تصویب رسیده است که ۶ هزار میلیارد تومان آن غیرنقدی است.

  شهردار تهران افزود: قرار نبوده است ملکی فروخته نشود هنگامی که شهرداری ملکی را در اختیار دارد می‌تواند آن را تبدیل به احسن کند و برای دیگر خدمات شهر هزینه کند.

  نجفی ادامه داد: حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بازگشایی مجدد خط ۷ مترو بودجه نیاز دارد که البته با این مبلغ همه ایستگاه‌های خط ۷ آماده نمی‌شود ولی ایمنی خط ۷ لحاظ می‌شود و قابل استفاده خواهد شد.

  وی بیان داشت: بنده امیدوار هستم قبل از سال ۹۶ این خط مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار بگیرد و از همکارانم نیز خواسته‌ام که این مهم انجام شود. امیدواریم که خط ۷ مترو را تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار دهیم اگر هم تا آن موقع آماده نشد دلایل آن را به مردم توضیح خواهیم داد.

  شهردار تهران درباره فاینانس خرید اتوبوس اظهار داشت: به دنبال تأمین هزار دستگاه اتوبوس برای شهر تهران از این طریق هستیم که در آینده ۴۰۰ دستگاه وارد حمل‌ونقل عمومی می‌شود البته در حوزه حمل‌ونقل عمومی در صد روز گذشته کار مهمی انجام نداده‌ایم مقداری واگن مترو و  اتوبوس جدید وارد حمل‌ونقل عمومی شد که اقدامات گسترده در این خصوص نیاز به منابع مالی زیادی دارد.

  نجفی درباره بافت فرسوده نیز اظهار داشت: ریاست جمهوری نیز به نوسازی بافت فرسوده توجه ویژه‌ای دارد و طرحی را ارائه داده‌ایم که با همکاری بخش خصوصی نوسازی بافت فرسوده از پلاک به پلاک تبدیل به محله شود و در اجرای نوسازی بافت فرسوده شهرداری و وزارت راه و شهرسازی نیز دخیل هستند و در حال برنامه‌ریزی هستیم که با تعامل بخش خصوصی اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

  شهردار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بدهی دولت به شهرداری تهران چه زمانی پرداخت می‌شود، گفت: بدهی دولت دو قسمت است مثل یارانه بلیط مترو و اتوبوس که آقای نوبخت قول داده‌اند که آنچه که مربوط به امسال می‌شود را پرداخت کند و بحثی وجود دارد که بدهی‌های سال گذشته چون در بودجه سال قبل بوده امکان پرداختش وجود ندارد که در این خصوص نیز در حال مذاکره هستیم امیدواریم بتوانیم بخشی از این بدهی‌ها را به شهرداری تهران بازگردانیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات