آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ , Friday 19 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90810
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  به مناسبت هفته جهانی ایدزصورت گرفت؛

  برگزاری مانور نمادین اطلاع رسانی و مبارزه با ایدز در شهرستان لنده+ تصاویر

  مانور نمادین هفته ملی اطلاع رسانی و مبارزه با ایدز در راستای اجرای فعالیت های این هفته به همت شبکه بهداشت و درمان لنده برگزار شد.

  آوای شمال/ امرالله خانی در حاشیه مانور اطلاع رسانی هفته ایدز لنده گفت: این مانور با هدف اطلاع رسانی ومعرفی مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری به منظور مشاوره و انجام آزمایشات بصورت محرمانه و رایگان و ترویج فرهنگ عمومی برای مبارزه با بیماری ایدز در شهرستان لنده برگزار شد.

  وی افزود: در این مانور سعی کردیم با نصب بنر و پلاکارد با موضوع “ایدز” بر روی خودروها و با عبور از معابر اصلی شهر بر همکاری عمومی در مبارزه با ایدز بهتر به مردم معرفی کنیم.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده با اشاره به اینکه هفته جهانی ایدز از  از ۸تا ۱۴ آذر ماه با شعار ًسلامتی حقی برای همه با اطلاع رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به اچ آی ویً نامگذاری شده است، افزود: هدف اصلی برنامه استراتژیک کنترل عفونت HIV در کشور، کنترل ایدز برای عدم ابتلا افراد به بیماری و درمان موارد مبتلا در سال های ۱۳۹۴تا ۱۳۹۸ است.

  وی تاکیدکرد: برابر بررسی های صورت گرفته تا به امروز تا کنون هیچ مورد مبتلا به HIV در شهرستان لنده شناسایی نشده است.

  خانی اظهارکرد: آموزش مدارس متوسطه اول و دوم، آموزش گروه های تحت پوشش و در معرض خطر بهزیستی، کمیته امداد و هلال احمر، آموزش نمازگزاران در مساجد، آموزش عموم مردم، آموزش و حمایت زندانیان و معتادان تزریقی، ارائه سرنگ و وسایل بهداشتی رایگان به افراد در معرض خطر و همایش کوهنوردی کارکنان ادارات از مهمترین برنامه های اجرایی در هفته ایدز است.

  تصاویر تکمیلی:

  برچسب ها :

  نظرات