آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9079
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نظر منفی دستگاه های نظارتی در مورد جایگزین مشارکت/ تحرکات غیرقانونی برای بازگشت به قدرت

  آوای شمال/ باز شدن فضا برای فعالیت اصلاح طلبان با روی کارآمدن دولت جدید باعث شد که این جریان تا قبل از انتخابات، سازماندهی تشکیلاتی خود را با هدف در اختیار گرفتن کرسی های مجلس شورای اسلامی انسجام بخشند. از این رو اصلاح طلبان درصدد راه اندازی تشکل های جدید می باشند تا بتوانند در […]

  آوای شمال/ باز شدن فضا برای فعالیت اصلاح طلبان با روی کارآمدن دولت جدید باعث شد که این جریان تا قبل از انتخابات، سازماندهی تشکیلاتی خود را با هدف در اختیار گرفتن کرسی های مجلس شورای اسلامی انسجام بخشند. از این رو اصلاح طلبان درصدد راه اندازی تشکل های جدید می باشند تا بتوانند در راستای آن، برنامه های خود را سازماندهی کنند.

   
  چند ماهی هست که از اردوگاه اصلاح طلبان خبر می رسد اهالی این جریان درصددند حزب جدیدی با نام‌ “اتحاد ملت ایران ” راه‌اندازی کنند.  در این بین نیز گویا‌ اتحاد ملت ایران نام جدید یکی از احزاب اصلاح‌ طلبان است که می‌خواهد جایگزین حزب منحله مشارکت شود و قرار بود افراد کمتر شناخته شده حزب منحله مشارکت در صورت صدور مجوز از سوی وزارت کشور مدیریت اتحاد ملت ایران را عهده دار شوند.

  این در شرایطی است که مراجع نظارتی استعلام  گردانندگان این حزب را به وزارت کشور تحویل داده اند و پاسخ این استعلام ها در خصوص اکثریت قریب به اتفاق افرادی که قصد تاسیس حزب اتحاد ملت ایران را داشته اند، منفی بوده است.

  نکته جالب توجه نیز اینجاست که اعضای این حزب، منتظر صدور مجوز از وزارت کشور نمانده و به صورت غیر رسمی فعالیت خود را آغاز کرده اند. در این باره همچنین شنیده می شود دفاتر این تشکیلات نیز راه اندازی شده و جلسات آن ها در حال برگزاری است. از همین رو می توان گفت که بار دیگر اعضای حزب مشارکت قصد دارند به اقدامات غیر قانونی خود ادامه داده و این بار در راستای یک حزب جدید، بدون کسب مجوز قانونی به فعالیت سیاسی در مسیر انتخابات مجلس بپردازند.

  در این باره لازم به ذکر است لیبرال های سنتی نگران این موضوع هستند که با روی کار آمدن نو اصلاح طلبان و همچنین ورود آنان به عرصه سیاسی آنان کم کم از دور خارج شوند. چراکه لیبرال های سنتی گفتمان خود را همواره در مخالفت با حاکمیت تعریف کرده اند و از این جهت حضور نو اصلاح طلبان می تواند هم گفتمان انان را به چالش بکشد و هم اینکه جای آنان را در فضای سیاسی کشور بگیرد. به همین دلیل است که مشارکتی ها نیز به پروژه پوست اندازی روی آوردند و با تشکیلات سازی سعی دارند که خود را در فضای سیاسی بازنمایی کنند.

  برچسب ها :

  نظرات