آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 23 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90777
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر, ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  فارس از وضعیت آب‌‌وهوا گزارش می‌دهد

  افزایش آلودگی هوا در شهر‌های بزرگ/ سرمای هشت درجه زیر صفر در کرمان

  امروز و فردا در نیمه غربی کشور جوی پایدار حاکم است که با توجه به سکون نسبی هوا، افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت را به همراه خواهد داشت، این وضعیت در روز سه‌شنبه در مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز نیز تداوم دارد.

  آوای شمال/ براساس آخرین تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز و دوشنبه هوای سرد درنیمه شرقی کشور ماندگار است.

  در این دو روز در نیمه غربی کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود که با توجه به سکون نسبی هوا افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت را به همراه خواهد داشت؛ این وضعیت در روز سه‌شنبه در مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز نیز تداوم دارد.

  از امروز تا اوایل وقت سه‌شنبه شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز و از امروز تا روز سه‌شنبه دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود؛ در این سه روز به سبب وزش باد به نسبت شدید در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور نیز گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

  روز سه‌شنبه دمای هوا بین ۴ تا ۶ درجه در شمال و بین ۳ تا ۵ درجه در شمال غرب، شمال‌شرق و شرق کشور افزایش می‌یابد، همچنین در استان‌های اردبیل و گیلان با وزش باد گرم جنوبی همراه خواهد بود.

  از بعداز ظهر روز چهارشنبه به تدریج با ورود سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب به کشور در این مناطق افزایش ابر، بارش باران و برف، در برخی مناطق وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود که در روز پنج شنبه گستره بارش نیمه غربی کشور را در بر می‌گیرد.

  آسمان کرمان فردا صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما در این استان فردا به ترتیب ۱۲ ‌و ۸- درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

  آسمان کرمانشاه نیز در دو روز آینده صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در این استان به ترتیب ۱۵ و یک درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

  آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود‌؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب ۱۰ و ۳ درجه خواهد بود.

  فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین و شهرکرد و بیرجند با کمینه دمای ۱۰ درجه زیر صفر‌ سردترین مراکز استان خواهد بود.

  میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز دهم آذرماه امسال ۲۲٫۲ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۸٫۶ میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری ۱۱۹٫۳ درصد بارش سال گذشته‌ است.

  بیشترین میزان بارش در هفته نهم سال زراعی ۹۶-۹۷ متعلق به منطقه انزلی به میزان ۶۶٫۳۱ میلی‌متر بوده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات