آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ , Friday 14 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90638
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به حلقه نزدیکان ترامپ رسید/ «کوشنر» زیر ذره‌بین

  رسانه‌های آمریکایی روز جمعه گزارش دادند «جرد کوشنر»، داماد ترامپ به مایکل فلین دستور داده با مقام‌های روسیه تماس گرفته و از رأی منفی آنها به یک قطعنامه سازمان ملل در محکومیت شهرک‌سازی‌های اسرائیل اطمینان حاصل کند.

  آوای شمال/ پس از اعلام جرم علیه «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تحقیقات در این باره به درونی‌ترین لایه‌های حلقه نزدیکان دونالد ترامپ رسیده است.

  در این میان، رسانه‌های آمریکایی روز جمعه گزارش دادند «جرد کوشنر»، داماد ترامپ به مایکل فلین دستور داده با مقام‌های روسیه تماس گرفته و از رأی منفی آنها به یک قطعنامه سازمان ملل در محکومیت شهرک‌سازی‌های اسرائیل اطمینان حاصل کند.

  فلین روز جمعه به جرم خود درباره دروغ‌گویی به اف‌بی‌آی درباره تماسش با «سرگئی کیسلیاک»، سفیر وقت روسیه در آمریکا اقرار کرد. او همچنین اعتراف کرد که درباره نقش خود در متقاعد کردن مقام‌های کشورهای خارجی در معوق کردن قطعنامه‌های ضد شهرک‌سازی‌ای اسرائیل دروغ گفته است.

  در یکی از سندهای دادگاه که وکیل فلین آن را امضا کرده نوشته شده است: «در روز ۲۲ دسامبر ۲۰۱۶ یا حول و حوش آن تاریخ، یکی از اعضای ارشد تیم انتقال قدرت ترامپ به فلین دستور داد با مقام‌های دولت‌های خارجی از جمله روسیه تماس  بگیرد تا موضع هر کدام از آن کشورها در قبال آن قطعنامه را فهمیده و مواضع آن دولت‌ها جهت به تعویق انداختن رأی‌گیری یا به شکست کشاندن آن قطعنامه را تحت تأثیر قرار دهد.»

  منابع آگاه روز جمعه گزارش دادند عضو ارشد تیم انتقال ترامپ، جرد کوشنر بوده و او می‌تواند متحمل بیشترین ضرر در این پرونده شود.

  در همین راستا، واشنگتن‌پست، اعتراف فلین به جرمش را «نشانه‌ای شوم برای کاخ سفید» دانسته و نوشته در صورتی که او شواهد موثقی درباره تبانی ترامپ با روسیه فراهم کند، ترامپ ممکن است در حال گذراندن آخرین روزهایش در کاخ سفید باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات