آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ , Monday 22 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90606
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  ستار همدانی:

  ایران می‌تواند شگفتی‌ساز جام جهانی روسیه شود/ تیم ملی استرس سابق را ندارد

  بازیکن تبریزی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1998 فرانسه گفت: ایران می‌تواند پدیده مسابقات شده و شگفتی‌ساز مسابقات جام جهانی 2018 روسیه لقب گیرد.

  آوای شمال/ ستار همدانی امشب در مصاحبه با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: به نظر من ایران در یکی از سخت‌ترین گروه مسابقات قرار گرفت و گروهی که ایران حضور دارد به همراه گروهی که تیم‌های آلمان، سوئد، مکزیک و کره حضور دارند، سخت‌ترین گروه مسابقات است.

  وی گفت: تیم ایران توانایی شگفتی‌سازی در این مسابقات را دارد و می‌تواند پدیده جام جهانی روسیه شود و پیروزی برابر مراکش در روز اول برتری روحی را برای تیم ایران پیش از بازی مقابل تیم‌های اسپانیا و پرتغال به همراه خواهد داشت.

  ستار همدانی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال کشور باید برای بازی مقابل اسپانیا و پرتغال بازی‌های تدارکاتی را همسازی کرده و حریفانی در رده این ۲ تیم مانند بازی با آلمان را برای تیم ملی فراهم کند و تا بازیکنان ایران با اعتماد به نفس بالاتری در این مسابقات حضور یابند.

  بازیکن سابق تیم تراکتورسازی تبریز گفت: تیم ملی ایران با کی‌روش به شخصیت تیمی رسیده و دیگر حریف آسانی نبوده و سخت گل می‌خورد و این می‌تواند امتیاز تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه باشد.

  وی تصریح کرد: بعد از بازی مقابل آرژانتین در دوره گذشته ترس و استرس بازی با تیم‌های بزرگ برای فوتبال ایران ریخته و به نظر من تیم ملی ایران می تواند پدیده مسابقات لقب گیرد.

  ایویچ گفت‌ نفر یازدهم تیم ملی را پیدا کردم

  ستار همدانی در مورد جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه که در آن حضور داشت، گفت: تمام لحظه جام جهانی از شروع در بازی با یوگسلاوی تا پایان بازی با آلمان برایم خاطره بود، اما پیروزی برابر آمریکا خاطره فراموش نشدنی برای من و سایر بازیکنان تیم ملی بود.

  ستار همدانی در مورد اینکه چرا شانس بازی در جام جهانی را نیافت، عنوان کرد:‌ در بازی تدارکاتی مقابل رم من ۳۰ دقیقه پایانی در ترکیب تیم ملی ایران قرار گرفتم و بعد از بازی آقای ایویچ خطاب به آقای طالبی گفت‌ من نفر یازدهم تیم ملی را پیدا کردم و ستار همدانی قطعا در جام جهانی در ترکیب تیم ملی قرار خواهد گرفت.

  وی افزود: متاسفانه ساعاتی بعد ایویچ از تیم ملی برکنار شد و با قاطعیت و با احترامی که به آقای جلال طالبی دارم، می گویم اگر ایویچ در جام جهانی سرمربی تیم ملی ایران بود، ما از گروه خود صعود می‌کردیم.

  بازیکن سابق تیم ملی ایران گفت: آقای جانشین ایویچ شود و وی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه همزمان سرمربی تیم بهمن بود و من به همراه لطیفی، خاکپور و استیلی بازیکنان تیم بهمن بودیم که خاکپور و استیلی جزو بازیکنان اصلی تیم ملی بودند.

  همدانی گفت: در آن روزهای جنگی بین استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها به لحاظ تعداد بازیکن در تیم ملی بود و آقای طالبی به من گفت ستار تو توانایی بازی در جام جهانی داری‌، اما خاکپور و استیلی بازیکنان تیم بهمن در ترکیب اصلی تیم ملی هستند و اگر به تو هم میدان بدهم، تعداد بازیکنان بهمن در تیم ملی بیشتر از استقلال و پرسپولیس می‌شود و خواهند گفت طالبی تیم ملی را از بازیکنان بهمن پر کرده است و اگر به تو میدان ندادم ناراحت نشو و من حرف ایشان را قبول کردم، هر چند اعتقاد داریم حضور در جام جهانی هم افتخار بزرگی است که نصیب هر بازیکنی نمی‌شود.

  ستار همدانی به همراه کریم باقری، رسول خطیبی، سیروس دین محمدی و علی‌اکبر استاد اسدی تنها بازیکنان تبریزی حاضر در جام جهانی بودند که در این بین دین‌محمدی، خطیبی و باقری شانس بازی در این مسابقات را پیدا کردند.

   

  برچسب ها :

  نظرات