آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ , Friday 14 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90593
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  هشدار رئیس کل اسبق بانک مرکزی آمریکا

  رئیس کل اسبق فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد: با توجه به اینکه سطح بدهی عمومی این کشور به 20 هزار میلیارد دلار رسیده است، مردم آمریکا باید به شدت نسبت به این مسئله نگران باشند.

  آوای شمال/ جنت یلن رئیس کل اسبق بانک مرکزی آمریکا که اخیراً‌ توسط دونالد ترامپ از این سمت کنار گذاشته شده است، گفت: مردم آمریکا نباید بدهی عمومی ۲۰ هزار میلیارد دلاری این کشور را فراموش کنند، چرا که این بالاترین سطح بدهی آمریکا در تاریخ این کشور است. من به سادگی اعلام می‌کنم که نسبت به روند افزایشی بدهی آمریکا به شدت نگران هستم.

  وی ادامه داد:‌ هم اکنون حجم بدهی عمومی آمریکا نسبت به تولید ناخالص داخلی این کشور به ۷۵ درصد رسیده است که اگر چه این رقم خیلی ترسناک نیست، اما کم هم نیست. شرایط به گونه‌ای است که می‌تواند خواب را از چشمان مردم آمریکا بگیرد. هم اکنون سطح بدهی عمومی آمریکا به ۲۰٫۶ هزار میلیارد دلار رسیده و همچنان رو به افزایش است.

  ۱۴٫۹ هزار میلیارد دلار از این حجم بدهی مربوط به بدهی مردم این کشور است که بالاترین میزان از جنگ جهانی دوم تا کنون محسوب می‌شود. دفتر بودجه کنگره این کشور پیش‌بینی کرده است، در صورتی که قوانین کنونی ادامه یابد، کسری بودجه آمریکا طی ۳۰ سال آینده از حجم بدهی مردم این کشور فراتر خواهد رفت و در سال ۲۰۴۷ به ۱۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور می‌رسد.

  یلن در حالی این اظهارات را بیان کرده است که حزب جمهوری‌خواه آمریکا در حال اصلاح دریافت مالیات در این کشور است که ۱۵۰۰ میلیارد دلار برای بودجه این کشور هزینه خواهد داشت. دموکرات‌ها نسبت به این اقدام ترامپ معترض هستند و معتقدند که این مسئله به افزایش بدهی این کشور منجر خواهد شد. البته حجم بدهی‌های عمومی آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس‌جمهور دموکرات این کشور تقریباً  دو برابر شده است.

  بنا به اعلام سایت USDEBTCLOCK.ORG در سال ۲۰۰۸ و همزمان با ورود اوباما به کاخ سفید، بدهی عمومی آمریکا ۱۰٫۷ میلیارد دلار بود، اما در سال ۲۰۱۶، و در زمان خروج اوباما بدهی عمومی آمریکا با ۸۶ درصد افزایش به حدود ۲۰ هزار میلیارد دلار رسیده بود.

  حجم کل بدهی‌های آمریکا شامل مجموع بدهی‌های دولتی، بازرگانی،‌ وام‌های مسکن با بدهی مصرف‌کنندگان هم اکنون در حال رسیدن به حدود ۷۰ هزار میلیارد دلار است، این در حالی است که حدود نیم قرن پیش این رقم تنها ۲٫۲ هزار میلیارد دلار بود.

   

  برچسب ها :

  نظرات