آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ , Tuesday 23 April 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90586
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  برگزاری مراسم یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی در لاهه

  مراسم یابود قربانیان سلاح‌های شیمیایی با حضور سفرا، دیپلمات‌ها و هیات‌های شرکت کننده در کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی، در لاهه برگزار شد.

  آوای شمال/ همزمان با برگزاری بیست و دومین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی، مراسم روز یابود قربانیان سلاح‌های شیمیایی با حضور سفرا، دیپلمات‌ها و هیات‌های شرکت کننده در این کنفرانس، در مقر سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه برگزار شد.

  در این مراسم مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، رئیس کنفرانس کشورهای عضو، معاون دبیرکل وزارت امور خارجه هلند و معاون شهردار لاهه با ایراد سخنانی ضمن تاکید بر لزوم بهره‌مندی از تجربیات تلخ گذشته، بر ضرورت اتخاذ اقدامات موثر و جدی به منظور مقابله با کاربرد سلاح‌های شیمیایی تاکید کردند.

  احمد اوزومجو مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی با اشاره به رنج و آلام قربانیان سلاح‌های شیمیایی اظهار داشت: این رنج، اهمیت رعایت و پایبندی قوی و مداوم نسبت به هنجارهای بین‌المللی مقابله با کاربرد سلاح‌های شیمیایی را مورد تاکید قرار می‌دهد.

  وی افزود: افزایش تلاش‌ها در راستای تحقق اهداف کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی و نشان دادن عدم تحمل نسبت به کاربرد سلاح‌های شیمیایی در هرجای دنیا، مسئولیت همگانی ما است.

  در پایان مراسم شرکت کنندگان با حضور در کنار بناهای یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی نسبت به آنها ادای احترام کردند.

  علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران، به همراه سفیر و نماینده دائم عراق و مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و با حضور شرکت کنندگان در مراسم با تقدیم گل به بناهای یادبود سردشت و حلبچه نسبت به قربانیان این سلاح‌ها در دو کشور ایران و عراق ادای احترام کردند.

  در این مراسم همچنین تعدادی از جانبازان، مصدومان و سازمان‌های غیردولتی فعال کشورمان در زمینه مقابله با سلاح‌های شیمیایی شرکت داشتند.

   

  برچسب ها :

  نظرات