آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ , Friday 19 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90585
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  فرمانده پایگاه دریایی شرق خزر خبر داد

  الحاق چهارمین ناو موشک‌انداز سپر در هفته آینده/ ارتش و سپاه پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان می‌دهند

  فرمانده پایگاه دریایی شرق خزر از الحاق چهارمین ناو موشک‌انداز سپر در هفته آینده خبر داد و گفت: کار ساخت چهارمین ناو موشک‌انداز با عنوان سپر پایان یافت و در هفته آینده الحاق می‌شود.

  آوای شمال/ ناخدا یکم علی سنچولی در سخنرانی پیش از خطبه امروز نماز جمعه شهرستان بهشهر ضمن تبریک بمناسبت هفته بسیج و سالروز نیروی ارتش ایران، اظهار کرد: خلیج فارس از گذشته تاکنون نقش و جایگاه مهمی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد چرا که تمامی صادرات نفت ایران از این خلیج صورت می‌پذیرد.

  وی با بیان اینکه ایران در گذشته کشوری وابسته بود، افزود: بخش اعظم نیازمندی‌های مردم با توجه به وابستگی‌ها و ضعف کشور در دوران طاغوت از طریق دو بندر خرمشهر و ماهشهر وارد کشور می‌شد.

  فرمانده پایگاه دریایی شرق خزر بیان کرد: در دوران طاغوت، کشور ایران یک کشور وابسته به شمار می‌آمد که دیگر کشورها برای امورات آن تصمیم‌گیری می‌کردند.

  این مسؤول تصریح کرد: کشور ما در طول تاریخ به نفت وابسته بوده است و اگر صادرات نفتی قطع می‌شد تمام پشتوانه جنگی این کشور قطع می‌شد.

  سنچولی با اشاره به پیشرفت نظامی کشور افزود: تلاش نیروهای جان بر کف نظام و انقلاب تنها به دوران انقلاب محدود نشد و این دلاوران با تشکیل دانشگاه در نوشهر و توانمند شدن در صنعت قطعه‌سازی به دشمنان خود ثابت کردند که ایران دیگر نه تنها به کشورهای غربی وابسته نیست بلکه در این حوزه بسیار توانمند شده است.

  وی اظهار کرد: اولین ناو موشک‌انداز در شمال کشور در منطقه انزلی با عنوان پیکان ساخته شد و پس از آن به ترتیب ناو جوشن، درخش و تنها ناوشکن بالگرد دریای خزر با همکاری موسسات دانشگاهی و صنایع دفاع ساخته شد.

  فرمانده پایگاه دریایی شرق خزر از الحاق چهارمین ناو موشک‌انداز سپر در هفته آینده خبر داد و گفت: کار ساخت چهارمین ناو موشک‌انداز با عنوان سپر پایان یافت و در هفته آینده الحاق می‌شود.

  سنچولی در پایان گفت: در حال حاضر نیروی دریایی توانمند ارتش مقتدرتر از همیشه در مرزهای آبی شمال و جنوب کشور مستقر است و به‌عنوان یک بازوی توانمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در کنار نیروی سپاه پاسداران در برابر هرگونه تهدید ایستادگی می‌کند و پاسخی قاطع و دندان‌شکن به دشمنان این مرز و بوم می‌دهد.

   

  برچسب ها :

  نظرات