آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ , Friday 14 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90570
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر کشور انگلیس هم بازنشر ویدیوهای افراطی توسط ترامپ را اشتباه خواند

  وزیر کشور انگلیس با وجود تأکید بر اهمیت روابط لندن-واشنگتن، گفت اقدام رئیس جمهور آمریکا در بازنشر ویدیوهای ضد مسلمانان گروه افراطی «اول بریتانیا» اشتباه بود.

  آوای شمال/ در ادامه جنجالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با بازنشر توییت گروه افراطی «اول بریتانیا» علیه مسلمان به پا کرد، «اَمبر راد» وزیر کشور انگلیس گفت اقدام رئیس جمهور آمریکا اشتباه بود.

  به نوشته سایت شبکه «اسکای نیوز»، خانم راد ابتدا گفت دولت بریتانیا گروه‌هایی چون گروه «اول بریتانیا» را که نفرت را با دیونمایی از دیگر ادیان و مذاهب نشر می‌دهند، تحمل نخواهد کرد.

  پیش از این هم سخنگوی دولت انگلستان اظهارات مشابهی در مورد بازنشر توییت‌های گروه «اول بریتانیا» ضد اسلام، مطرح کرده بود.

  خانم امبر در ادامه از نمایندگان پارلمان بریتانیا که شدیدا از ترامپ انتقاد کردند، خواست بر تصویر وسیع‌تر و بر حیاتی بودن روابط بریتانیا و آمریکا تمرکز کنند.

  وی ضمن اشاره به همکاری‌های اطلاعاتی میان دو کشور گفت ترامپ اشتباه کرد که ویدیوهای راست‌گرایان افراطی را بازنشر کرد.

  به جز خانم راد نمایندگان و وزرای دیگری چون «بوریس جانسون» وزیر خارجه و «جرمی کوربین» رهبر اپوزیسیون بریتانیا هم از بازنشر ویدیوهای افراطی توسط ترامپ انتقاد کرده بودند.

  جانسون گروه «اول بریتانیا» را گروهی نامیده است که ارزش‌هایش با ارزش‌های بریتانیا سازگار نیست. کوربین ضمن خطر و تهدید خواندن گروه «اول بریتانیا» نوشته بود امیدوار است دولت ترزا می اقدام ترامپ را محکوم کند.

  «صادق خان» شهردار مسلمان لندن هم در توییتی نوشت ترامپ از توییتر برای ترویج گروهی افراطی استفاده کرده تا بذر نفرت را در این کشور بخش کند. شهردار لندن خواستار لغو سفر دونالد ترامپ به بریتانیا شده است.

  روز چهارشنبه (دیروز) در واکنش به اقدام ترامپ در بازنشر توییت‌های ضد مسلمانان گروه افراطی «اول بریتانیا»، دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرد «مردم انگلیس، قویاً لفاظی‌های مغرضانه گروه‌های راست افراطی را که در تقابل با ارزش‌های کشور ما -یعنی شرافت، بردباری و احترام- قرار دارند رد می‌کنند. اقدام رئیس‌جمهور، نادرست بود.»

  در پاسخ به دولت انگلیس رئیس جمهور آمریکا توییت کرده بود «ترزا می، روی من تمرکز نکن. روی تروریسم رادیکالِ مخرب اسلامی تمرکز کن که در بریتانیا وجود دارد. اوضاع ما خوب است.»

   

  برچسب ها :

  نظرات