آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 23 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90532
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  ۵۰ ساختمان در زلزله کرمان دچار خسارت شدند/ ریزش دو کوه و ۴۳ پس‌لرزه تاکنون

  نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: آمار اولیه حاکی از این است که حدود ۵۰ ساختمان دچار آسیب و خسارت شده‌اند ولی هم اکنون تیم‌ها در حال بررسی و برآورد این خسارات هستند.

  آوای شمال/ محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به زلزله صبح امروز در کرمان،‌اظهار داشت: از همان دقایق اول که زلزله اتفاق افتاد به همراه نماینده و مسئولان مربوطه به محل حادثه رفتیم و به تمام روستاها سر زدیم.

  وی افزود: بلافاصله در ستاد بحران استان که استاندار تشکیل داده بود حضور یافتیم و خوشبختانه از همه نمایندگان استان کرمان در منطقه به صورت تلفنی گزارش لحظه به لحظه را جویا شدیم.

  نماینده مردم کرمان در مجلس در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ تلفات جانی نداشته‌ایم و اکنون هم تیم‌های اعزامی مختلف از ارگان‌ها اعزام شدند و اعلام کردند که هیچ تلفات جانی نداشته‌ایم. حتی مصدومان ناشی از زلزله به معنای اینکه در زلزله دچار مصدومیت یا آسیب‌دیدگی شوند‌،‌ وجود نداشته  و هیچ گونه گزارشی در این رابطه به ما نرسیده است.

  زاهدی ادامه داد: تاکنون گزارشی درباره اینکه به سبب فروپاشی یا ریزش ساختمان و یا آوار پس از زلزله مردم این منطقه دچار آسیب‌دیدگی شوند نداشتیم؛ چرا که خوشبختانه مردم در زمان وقوع زلزله در ساختمان‌هایی حضور داشتند که مقاوم بوده اما ساختمان‌های قدیمی دچار تخریب شدند که اکنون در حال آمارگیری هستند.

  «امیدواریم دولت کمک کند تا این ساختمان‌های قدیمی که در روستاها وجود دارد، بهسازی شوند و ما در حوادث اینچنینی شاهد تلفات زیاد نباشیم.»

  این نماینده مردم و کرمان در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای ارائه آمار دقیق تیم‌های مختلف در حال آماربرداری هستند اما آمار اولیه حاکی از این است که حدود ۵۰ ساختمان دچار آسیب و خسارت شده‌اند ولی هم اکنون تیم‌ها در حال بررسی و برآورد این خسارات هستند.

  وی با بیان اینکه زلزله همچنان در این منطقه ادامه دارد،‌ گفت:‌ در واقع می‌توانیم بگوییم منطقه حالت ویبره به خود گرفته و بیش از ۴۳ پس لرزه پس از زلزله تاکنون داشته‌ایم؛ به عنوان مثال پس لرزه ۵ و نیم ریشتری در منطقه داشتیم که امیدواریم هر چه سریع‌تر این پس لرزه‌ها تمام شود تا آرامش به مردم برگردد.

  زاهدی در خاتمه با اشاره به ریزش دو کوه در منطقه، اعلام کرد که بلافاصله واحدهای راهداری حضور پیدا کردند و این مناطق را اصلاح و رفع آوار کردند. مردم خونسردی خود را حفظ کنند و بدانند که ستاد بحران استان و مسئولان مربوطه پای کار هستند و اگر هر جا نیاز به امداد باشد نیروهای امدادی در صحنه هستند و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات