آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90526
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  سازمان بهداشت جهانی گزارش می‌دهد

  بالاترین نرخ ابتلا به «ویروس HIV» در سال «۲۰۱۶»

  نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، شمار ابتلا به ایدز به شکل بی‌سابقه‌ای رو به افزایش است و در سال ۲۰۱۶ میزان ابتلا به ویروس این بیماری به بالاترین نرخ خود در سال‌های اخیر رسیده است.

  آوای شمال/ سازمان بهداشت جهانی هشدار می‌دهد، شمار ابتلا به ایدز به شکل بی‌سابقه‌ای رو به افزایش است و به مرحله هشدار رسیده است.

  بر اساس آمار و ارقام موجود، سال گذشته بیش از ۱۶۰ هزار نفر در ۵۳ کشور اروپایی مبتلا به ویروس ایدز شده‌اند؛ این در حالیست که در سال ۲۰۰۷، میزان ابتلا به این ویروس ۱۲ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

  این رقم در سال ۲۰۱۶ با ۵۰ درصد افزایش، به ۱۸٫۲ در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده است؛ اروپای شرقی تقریبا بالاترین آمار ابتلا به ویروس ایدز را به خود اختصاص داده است؛ حدود ۸۰ درصد موارد ابتلا به “HIV” مربوط به اروپای شرقی می‌شود.

  اپیدمی ویروس اچ آی وی در اروپا با سرعت “هشدار دهنده” رو به رشد است؛ چرا که میزان ابتلا به این عفونت تا سال ۲۰۱۶ به بالاترین سطح خود رسیده است.

  طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا (CDC)، عمده‌ترین دلیل ابتلای افراد به این ویروس، تزریق ناایمن و روابط جنسی پر خطر است.

  مدیر سازمان بهداشت جهانی می‌گوید: «در سال ۲۰۱۶، شمار افراد مبتلا به بالاترین سطح خود در سال‌های اخیر رسیده است؛ اگر این روند همچنان ادامه یابد، ما نمی توانیم تا سال ۲۰۳۰ به هدف پایان دادن به بیماری ایدز دست یابیم».

  بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی، تقریبا ۳۷ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به اچ آی وی هستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات